Poradnik: config

Dobry robal, to martwy robal!
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Poradnik: config

Post autor: divibyzero » 11 lis 2012, o 22:48

Przeniosę tutaj poradnik, który kiedyś napisałem.

Joł. W Alienie można wyedytować sobie tekstowego konfiga i polecam to zrobić, żeby grać bardziej PRO

Najlepiej stworzyć plik "autoexec.cfg" i wrzucić go do katalogu steamapps/common/alien swarm/swarm/cfg. W tym pliku wpisujemy sobie komendy, których wartość chcemy zmieć. Polecam takie:
1) Te polecenia wyłączają efekt tzw "film grain", który może i daje trochę klimatu ale jest męczący (to takie jakby zakłócenia, kasza na ekranie)
- mat_grain_scale_override 0
- mat_grain_enable 0

2) Wyłączenie auto reloada - przydaje się gdy chcemy przeprowadzić "quick reolad", czyli naciśnięcie przycisku przeładowania kiedy pasek przeładowywania przejeżdża nad takim białym polem.
- asw_auto_reload 0

3) Ta komenda wyświetla pasek przeładowywania pod marinsem, a nie w rogu ekranu. Łatwiej uchwycić moment "białego pola", żeby zrobić quick reload.
- asw_fast_reload_under_marine 1

4) Pasek życia wyświetla się pod marinsami cały czas - przydaje się żeby nie zezować na paski zycia kiedy jest się medykiem
- asw_marine_labels_cursor_maxdist 1000

5) Te komendy są czysto dla klimatu. Dodają dodatkowe kwestie mówiony poszczególnych postaci. Np. przechwałki kto zabił więcej alienów.
asw_realistic_death_chatter 1
asw_hear_from_marine 1

Więcej komend: http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=1371124

Hajduk!
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Aracz
Nawigator
Nawigator
Gry: PlanetSide2

Re: Poradnik: config

Post autor: Aracz » 20 maja 2013, o 21:28

Czy jest możliwość włączenia ciągłego kwadracika po lewo z kamerą od pleców postaci? Moja angielszczyzna nie jest najlepsza, najgorsza też ale nie znalazłem tego na pełnej liście komend.

Odpowiedz