DayZ Standalone Alpha

Forum poświęcone DayZ Standalone oraz DayZ Mod.
Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

DayZ Standalone Alpha

Post autor: Zack » 17 gru 2013, o 00:15

DayZ właśnie po cichu wyszło na Steam, w wersji Alpha...

Niestety ale gra, po roku developingu, jest nadal w wersji Alpha, tak samo jak mod. I ma podobno te same problemy. Cóż zobaczymy, bo ja już ściągam.

Trailer jest obiecujący, ale został ocenzurowany na Steam

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3ss1dckHhfI[/youtube]

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker
Gry: Dota 2, CS:GO

Re: Podsumowanie o DayZGame (screeny, info, zmiany)

Post autor: DoktorInVitro » 17 gru 2013, o 00:25

Ja z ewentualnym zakupem standalone poczekam przynajmniej do czasu aż wydadzą finalną wersję. Te 100 zł, które sobie życzą za alfę i darmowe testowanie (wait.. to testerzy płacą :P ) wyjątkowo wolę przechlać, albo wlać w ramach prezentu świątecznego do baku :) . Co nie zmienia faktu, że tej produkcji życzę jak najlepiej.
Steam: szramabdg

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 17 gru 2013, o 00:57

Zack to daj znać jak to wygląda :)
Ja narazie tez sie wstrzymam z zakupem.

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 17 gru 2013, o 07:26

O, idę obczajać, co tam na Steamie piszą. Ale z zakupem też poczekam, bo albo się bawić po całości, albo testować, jedno z dwóch. Zack, a jakiś filmik zrobisz z komentarzem? :)

EDIT: kluczowe zdanie, jak dla mnie, jeśli chodzi o zakup, cyt. "we estimate that reaching Beta version with all key features present will take more than one year from current stage". Czyli szacujemy, że do wersji Beta dojdziemy za minimum rok.
Niemniej do sprawy podchodzą uczciwie i odradzają zakup alfy, jeśli gracz nie chce być częścią procesu developerskiego, a jeśli zdecyduje się na zakup, to niech wie, że wydaje pieniążki na testowanie i usprawnianie gry, w której mogą występować bugi i inne nieprawidłowości. No i ok podejście.
Niemniej inni gracze polecają, piszą, że ta wersja i tak wygląda całkiem nieźle.
Nie wiem, może jednak się zdecyduję, ale poczekam na trochę więcej opinii i filmik Zacka.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran

Post autor: Zack » 17 gru 2013, o 09:13

Na początek moje przemyślenia podczas pobierania DayZ Standalone.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nbfx61w3FuM[/youtube]

Zaraz wrzucę swój pierwszy gameplay, w którym zaprzyjaźniłem się z pierwszym napotkanym graczem :P

Ogólnie wrażenie jest średnie - DayZ Game oferuje próbkę tego, co możemy zobaczyć w przyszłości. W stosunku do moda ulepszali na pewno:
- komunikację klient - serwer
- ekwipunek
- animacje
- AI zombiaków
- ilość dostępnych przedmiotów
- modele przedmiotów, scenografii
- wnętrza budynków

Wszystko co powyższe jest "ulepszone" w stosunku do DayZ Mod, tylko że "rozgrzebane" i nie dokończone. Być może kiedy dokończą to dopiero DayZ Standalone pokaże klasę, ale w tej chwili DayZ Mod jest nadal lepszy, bardziej kompletny i grywalny

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 17 gru 2013, o 09:18

Kurde, no i mam zagwozdkę. Jest ze mną jak z dziewicą "...i chciała by i boi się" :lol:
No nic może sobie zrobię noworoczny prezent ;)

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran

Post autor: Zack » 18 gru 2013, o 08:15

Tutaj taki w miarę treściwy opis funkcji i zmian :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mXMIy8jYK70[/youtube]

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 18 gru 2013, o 08:45

No nic, zrobię sobie noworoczny prezent i chyba wywalę stówkę na SA

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 18 gru 2013, o 10:17

Ja to chyba w sumie bym kupił. Fajnie by było, żeby to "granie" wykorzystać z pożytkiem dla twórców gry, czyli np. gralibyśmy sobie wspólnie, zapisywali spostrzeżenia i przekazywali je jako grupa. Wiadomo, że w kilka osób jest łatwiej zwrócić uwagę na mankamenty gry i moglibyśmy w ten sposób dać fajny feedback ;)
Da się tam w ogóle grać grupą? Czy jak było w WarZ, trzeba się szukać na serwerze?

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran

Post autor: Zack » 18 gru 2013, o 10:36

W tej chwili funkcjonalność gry jest taka jak w DayZ Mod 2 lata temu. Czyli pojawiasz się w losowym miejscu i radź sobie. Trzeba się szukać, a to nie jest najprostsze bo trzeba mieć mapę, czytać jako tako po rusku i ogólnie mieć niezłą orientację w terenie. Niestety nie można dodać sobie znajomego do listy zaufanych, żeby go przypadkiem nie zastrzelić jak się nam pomyli.

Ale wg mnie dobrze jest wspierać twórców, chociaż ciężko przewidzieć czy podołają wprowadzić wszystkie te zmiany, które zapowiadają. Silnik Arma 2 naprawdę mocno już przerobili i widać zalążki różnych ciekawych funkcji, ale nie wiadomo jak sobie z nimi poradzą. Z drugiej strony twórcy nagle nie "zwiną się" i nie opuszczą gry. Bohemia będzie oficjalnie wspierać DayZ przez co najmniej kilka lat, więc te wszystkie funkcje jak budowanie schronień, crafting, polowanie, pojazdy, choroby, epidemie itp. zostaną wprowadzone KIEDYŚ. Po prostu jest oddzielny zespół, który zajmuje się Arma 3 i oddzielny zespół, który zajmuje się DayZ.

Jakby co to http://dayzdb.com/map

Jeszcze jeden filmik ;) Przepraszam, że tak nimi spamuje

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HYnZal1X2iY[/youtube]

Odpowiedz