Jak przeżyć w DayZ Standalone

Forum poświęcone DayZ Standalone oraz DayZ Mod.
Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Gry: DayZ Mod,DayZ,Battlefield 3 i wiele innych ;)
Kontaktowanie:

Jak przeżyć w DayZ Standalone

Post autor: Taran » 2 sty 2014, o 15:03

Tutaj zamieszczę parę porad do przeżycia w świcie DayZ..:
GŁÓD
Sprawa wydaje się być oczywista – jeżeli twoja postać jest głodna to potrzebuje kalorii. Kalorie niekoniecznie muszą pochodzić z jedzenia. Wszelkie napoje i przekąski mają swoją wartość kaloryczną, niektóre więcej, niektóre mniej. Najbardziej zaufanym źródłem jedzenia są wszelkiego rodzaju puszki (konserwy, fasolki), co czyni prawie nieodzownym elementem każdego ekwipunku nóż, otwieracz lub inne narzędzie dzięki któremu dostaniemy się do środka naszej puszki. Zapuszkowane jedzenie praktyczne się nie psuje i jeżeli planujecie dłuższe wypady to warto zabrać ze sobą kilka puszek na zapas. Jedzenie takie nie powinno nam też zaszkodzić o ile nie zjemy go za dużo. Kolejnym sposobem na zabicie głodu są owoce, które stanowią bardzo dobre źródło kalorii, witamin i minerałów. Jedzenie świeżych owoców może nam także pomóc wyleczyć się z choroby, zatrucia pokarmowego i infekcji. Jednakże zjedzenie owoców które są zgniłe, nawet jeżeli są w dobrym stanie może pozostawić nam niesmak w ustach i doprowadzić do poważnej choroby. Nie zalecam spożywania jakiegokolwiek zgniłego jedzenia chyba, że jest to kwestia życia i śmierci!

PRAGNIENIE
Sprawa pragnienia wydaje się być również oczywista, jeżeli jesteś spragniony to potrzebujesz płynów. Najbardziej niezawodnym źródłem na pozyskanie wody są manierki i butelki które można napełniać w studniach i innych napotkanych źródłach wody. Jednakże picie nieprzygotowanej wody może doprowadzić do zatrucia pokarmowego bądź infekcji. Zaleca się przegotowanie wody przed jej spożyciem lub oczyszczenie jej za pomocą specjalnych tabletek. Ponadto wędrując po Czernorusi napotkamy wiele innych napojów, które są zapuszkowane i nie powinny nam zaszkodzić. Przestrzegam was jednak przed piciem spirytusu i innych środków dezynfekujących. Wiadomo, że Polak to nie kaktus i pić musi, jednak w świecie DayZ takie praktyki przynoszą zgubne skutki i najczęściej kończą się śmiercią poprzez zatrucie metanolem!

WYTRZYMAŁOŚĆ
Jeżeli jesteś zmęczony to musisz odpocząć! Zbyt długie bieganie, walka wręcz i przemęczenie organizmu potrafi doprowadzić do problemów takich jak omdlenia i większa podatność na choroby. Jeżeli zauważyłeś u siebie problem ciągłego zmęczenia to warto trochę ruszyć głową i zacząć stosować regularne przerwy pomiędzy podróżowaniem po świecie. Naciśnijcie F3 aby usiąść i nie biegajcie tyle! Przełączenie trybu poruszania się na chodzenie może was czasem uratować. Pamiętajcie, że jeżeli będziecie siedzieć i odpoczywać przed ok. 2 minuty, to zregenerujecie się całkowicie a problem ze zmęczeniem zniknie!

INFEKCJE I CHOROBY
Infekcje wirusowe są nietypową formą choroby. Nie ma oczywistych informacji wskazujących na infekcję. Najczęściej objawia się ona zamazaną wizją (rozmyty ekran) i częstym omdlewaniem, nawet po jedzeniu i piciu. Aby wyleczyć infekcję powinniśmy zażywać antybiotyki, witaminy oraz jeść dużo świeżych owoców. Ponadto dobrym sposobem na wyleczenie infekcji jest przemywanie ran alkoholem i użycie kroplówki (saline bag). Każda z tych rzeczy może was wyleczyć, więc zawsze warto próbować! Kroplówka pomaga na ciągłe omdlewanie a reszta rzeczy powinna pomóc z rozmazanym ekranem i osłabionym wzrokiem. Ponadto po zjedzeniu zepsutego jedzenia i zgniłych owoców możemy zachorować bądź nabawić się zatrucia pokarmowego, przy którym nasza postać będzie czuć się osłabiona i będzie chciało się jej wymiotować. Tutaj także mogą nam pomóc świeże owoce, witaminy oraz węgiel w tabletkach który jest stosowany jako naturalny lek na zatrucia pokarmowe i biegunkę.

DEZYNFEKCJA

Pamiętajcie o tym że choroby i infekcje wirusowe mogą być przenoszone poprzez dzielenie się z innymi graczami jedzeniem i piciem oraz przedmiotami i ubraniami których używamy. Pomyślcie dwukrotnie zanim dacie koledze który jest chory łyka ze swojej manierki. Przemyślcie także to, że maska którą ma na twarzy martwa osoba może być pokryta zarazkami które ją zabiły. Dezynfekujcie każdy przedmiot który wpadnie wam w ręce poprzez używanie odpowiednich do tego środków na znalezionych w świecie przedmiotach. Po zdezynfekowaniu przedmioty są w stu procentach bezpieczne w użyciu, także nie żałujcie alkoholu i środków dezynfekujących. Przecież i tak nie możecie ich wypić!
Krwawienie i obrażenia
Jak wiadomo Czarnoruś nie jest najprzyjaźniejszym miejscem na świecie. Czyha tam na nas wiele niebezpieczeństw jak zedy, bandyci oraz „przyjaźni” gracze. Nie raz zostaniemy postrzeleni czy potratowani siekierą w plecy. Jakkolwiek by nie było, zawsze warto mieć pod ręką kilka szmat lub bandaży którymi możemy opatrzyć swoje rany. Pamiętajcie, że przed użyciem zawsze takie rzeczy warto zdezynfekować. Co więcej, jeżeli straciliście podczas walki dużo krwi co objawia się tym, że wasz ekran traci kolory i robi się monochromatyczny warto mieć pod ręką worek z krwią lub kroplówkę. Należy jednak pamiętać, że sami nie dokonamy transfuzji krwi więc do tego potrzebny nam będzie przyjazny gracz który chce zabawić się w lekarza. Ponadto musimy się absolutnie upewnić, że krew którą mamy zamiar przetoczyć ma taką samą grupę jak nasza, chyba że mamy grupę krwi AB (uniwersalny biorca). Osoby z grupą krwi 0 są ponadto uniwersalnymi dawcami. Grupę krwi możemy sprawdzić po pobraniu krwi strzykawką za pomocą testera grupy krwi (Blood Testing Kit).

PODSUMOWANIE
Warto pamiętać, że DayZ SA nie polega już tylko na dostarczeniu swojej postaci jedzenia i picia. Od teraz musicie naprawdę zatroszczyć się o swoją postać aby ta nie zachorowała i nie złapała infekcji poprzez zapewnienie odpowiedniej diety i odpoczynku. Jeżeli będziecie ciągle biegać z miasta do miasta bez odpoczynku i jeść co popadnie, to nie zdziwcie się jak zobaczycie czarny ekran z napisem, że jesteście martwi lub nieprzytomni. Warto czasem ruszyć głową i przemyśleć taktykę biegu i odpoczynku oraz to co będziemy jeść i pić podczas wyprawy w głąb Czarnorusi. Jeżeli macie jeszcze jakieś porady dla graczy DayZ SA to piszcie je tutaj! Może uda się nam stworzyć prawdziwy poradnik przetrwania który uratuje przed bezsensowną śmiercią w świecie DayZ Standalone chociaż kilka duszyczek.
Powyższy poradnik został zainspirowany artykułem na dayzintel.com. Mam nadzieję, że przyda się chociaż tej jednej osobie która potrzebuje pomocy w DayZ.

A tutaj łapcie tego poradnika w formacie PDF. http://4thbastion.com.pl/wp-content/upl ... rwania.pdf

Poradnik autorstwa soul1988 Bardzo dziękuję za przygotowanie poradnika ;).Mam nadzieje, że każdemu się to przyda.
Znaleźli strzelca??... Znaleźli...

Draco
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: PlanetSide2, Guild Wars 2

Re: Jak przeżyć w DayZ Standalone

Post autor: Draco » 2 sty 2014, o 15:33

Moje spostrzeżenia:
1 Wodę z studni możemy pić do woli
2 Alkoholu próbować nie polecam, zachorowałem po nim
3 Status "sick" MOŻE sam zniknąć jeśli nic nie robimy(żadnego jedzenia, picia lekarstw)
4 Omdlenia i zmęczenia są chyba wyłączone, biegłem wczoraj z Msty do Elektro nie mając ani jednego wolnego slota w ciuchach i moja postać nawet nie dyszała

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 2 sty 2014, o 15:36

z tego co słyszałem, były przypadki że po wypiciu wody ze studni postać zachorowała..

Draco
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: PlanetSide2, Guild Wars 2

Post autor: Draco » 2 sty 2014, o 16:12

Ja naraz potrafię ze 20 razy kliknąć i nic, a choroba po alkoholu sama przeszła jak nic nie brałem(bo nie miałem;p).

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 2 sty 2014, o 19:36

No to fajnie to jest przemyślane, dezynfekcja, przenoszenie się chorób, no no... :)
Dzięki za ten poradnik, przyda mi się.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 2 sty 2014, o 21:11

Ja ani razu na nic nie zachorowałem, ani nic nie dolegało mojemu tęgiemu Murzynowi ;) Może dlatego, że łykam witaminy jak tylko znajdę

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 3 sty 2014, o 00:06

Z tego co się orientuje, jak wcinasz witaminki, i dobrze się odżywiasz, to nie ma szans na choróbsko ;), no chyba że zjesz banany czy coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 3 sty 2014, o 00:21

PS. Polecam sprawdzić załącznik PDF, powinna być tam tabelka z krwią ;), którą można mieszać a którą nie..Przypominam aby uzupełnić krew potrzebujesz dawce (martwego innego gracza, czyli YOU MUST KILL A NOOOBBB) oraz strzykaweczke. :twisted:

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 3 sty 2014, o 13:33

Jeżeli Pomogłem daj lajka. haha

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 3 sty 2014, o 13:43

;)

Odpowiedz