Jak zorientować się w terenie (DayZ Standalone)

Forum poświęcone DayZ Standalone oraz DayZ Mod.
Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Posty: 743
Rejestracja: 18 paź 2012, o 14:41
Gry: DayZ

Jak zorientować się w terenie (DayZ Standalone)

Post autor: Zack » 20 gru 2013, o 11:00

Fajny artykuł na dayz.pl

Niestety w DayZ Standalone znalezienie się i nawigacja jest jeszcze trudniejsze niż w DayZ Mod. Nie dostajemy mapy na początku, a znaleźć ją jest ciężko. Poniżej kilka wskazówek.

Oprócz tego ta mapa: http://dayzdb.com/map
NIEBO NOCĄ

Jednym ze sposobów na odnalezienie kierunków świata w grze jest nocne niebo. Pomimo tego, że niebo się obraca i zmienia podczas naszych podróży po Czernorusi, to Gwiazda Polarna zawsze będzie na północy i da wam solidny punkt odniesienia kiedy nie macie kompasu. Możecie odnaleźć Gwiazdę Polarną poprzez znalezienie o wiele łatwiejszego punktu na nieboskłonie jakim jest Wielki Wóz i Mały Wóz. Dzięki tym punktom możemy bez problemu odnaleźć Gwiazdę Polarną a co za tym idzie, określić nasze położenie na mapie gry.

http://www.youtube.com/watch?v=jqelc7x70vQ

WYBRZEŻE

Kiedy odrodzimy się w grze, to najbardziej prawdopodobną lokalizacją gdzie się pojawimy jest wybrzeże Czernorusi. Nawigacja za pomocą morza jest bardzo prosta i skuteczna. Jeżeli widzicie morze to wystarczy, że obrócicie się do niego plecami, i ruszycie do przodu. Jeżeli najpierw dojdziecie do torów kolejowych, oznacza to że jesteście na ZACHÓD od Chernogórska a jeżeli dotrzecie najpierw do drogi wtedy oznacza to, iż jesteście na WSCHÓD od Cherno. Jest to jedna z najprostszych form nawigacji, szczególnie przydatna dla tych, którzy nigdy nie grali w DayZ. Jeżeli mi nie wierzycie, to sprawdźcie sobie tą zależność na dayzdb.com!

ZNAKI DROGOWE

Jeżeli graliście już w DayZ, to zapewne wiecie, iż wszystkie znaki w grze napisane są cyrylicą. Oznacza to, że bez wcześniejszej nauki języków wschodnich bądź szybkiego kursu języka rosyjskiego bądź ukraińskiego, bardzo ciężko będzie nam odszyfrować drogowskazy napotkane w grze. Najprostszym sposobem na przetłumaczenie znaków jest słownik języka rosyjskiego, bądź aplikacje które pozwalają przetłumaczyć teksty ze zdjęcia znaku wykonanego telefonem np. Tłumacz Google.

OPCJE GRAFICZNE

Są trzy podstawowe opcje graficzne, które pozwolą nam lepiej widzieć i odnaleźć drogę w DayZ SA. Pierwszą z nich jest „Cloud Detail” czyli szczegółowość nieba. Ustawienie tej opcji na wysokie ustawienia (high) pozwoli nam zwiększyć zasięg widzenia podczas nocy. Następnymi opcjami są znane każdemu graczowi DayZ, gamma oraz jasność (brightness). Po prostu przesuwajcie suwaki tak, aby dopasować najlepszą dla was widoczność podczas nocy (zalecane maksymalne ustawienie HDR). Te kilka wskazówek na pewno pomoże wam lepiej dostrzec wrogów oraz zedy, które mogą zagrozić wam podczas nocnych wypraw.

SŁOŃCE I WIATR

Tak jak zapewne wiecie, w DayZ SA jak i w prawdziwym życiu, słońce zawsze wstaje na wschodzie a znika na zachodzie horyzontu. Przypatrzcie się uważnie słońcu a bez problemu odnajdziecie swoje miejsce na mapie oraz kierunki świata. Ponadto wiatr w grze (przynajmniej na chwilę obecną), cały czas wieje na WSCHÓD więc można określić drogę także poprzez obserwowanie ruchu chmur i roślinności.

Awatar użytkownika
Zhar
Posty: 3298
Rejestracja: 8 lis 2012, o 14:21
Gry: i zabawy różnorakie ;)
Lokalizacja: Łuków

Re: Jak zorientować się w terenie (DayZ Standalone)

Post autor: Zhar » 31 gru 2013, o 12:18

http://dayzdb.com/map/chernarusplus#2.065.084

Tą stronę Zack podawał ale ja dam dokładny link do Czarnorusi. Jak dla mnie najlepsza mapa.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość