Temat dla nowicjuszy

Forum poświęcone DayZ Standalone oraz DayZ Mod.
Badboy
Uciekinier
Uciekinier

Temat dla nowicjuszy

Post autor: Badboy » 11 lis 2012, o 16:04

Jeśli jest ktoś nowy, ma jakieś pytanie na temat DayZ pytania można pisać tutaj, chętnie pomogę

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Temat dla nowicjuszy

Post autor: divibyzero » 11 lis 2012, o 19:12

To ja może się zapytam, według jakiego kryterium wybierać serwery? Korzystam z takiego programu DayZ Commander. Raz wszedłem na serwer gdzie miałem na start noktowizor, pistolet z tłumikiem, kompas i tak dalej. Kolejny raz miałem tylko siekierkę i parę rzeczy. A ostatnio tylko latarkę i bandaż. Od czego to zależy i jak wybrać serwer, żeby nie mieć przesrane? ;)

Latarką nie można chyba w ogóle zadawać ciosów, więc byłem zdany tylko i wyłącznie na skradanie się.

No i jeszcze, jak uciekać przed zombie? Strasznie są cholerstwa szybkie i nawet sprintem nie udaje mi się powiększyć różnicy dystansu między mną a umarlakiem
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 11 lis 2012, o 19:31

A będzie jakiś temat o DayZ Standalone? :) Bo o tej gierce bym podyskutował. WarZ jest ok, prosta mechanika, ciekawe wrażenia, ale DayZ Standalone też nie zapowiada się źle- jest bliżej symulacji, zdaje mi się. Co prawda nie chciałbym grać w taką "hardcore" symulację, wolę więcej zabawy, ale spróbować można ;)

Badboy
Uciekinier
Uciekinier

Post autor: Badboy » 11 lis 2012, o 21:00

Co do serwerów to musisz mieć jakiegoś wielkiego pecha bo gram w to już kupę czasu i takie niesnaski mi się nie zdarzyły, no ale że w dayz wszystkie serwery to są serwery robione po prostu przez ludzi nie przez producentów gry to różne rzeczy możemy spotkać, najlepiej poczytać i metodą prób i błędów starać się wybrać najlepszy dla siebie, ja np nienawidzę grać na serwerach z celownikiem, a komuś innemu to nie przeszkadza wszystko zależy od upodobań.

Jeśli chodzi o ucieczkę przed zombie to już inna sprawa, dayz w porównaniu do warz jest o wiele trudniejszą grą w tej kwestii, nie ma tak na prawdę złotego środka, trzeba w miarę przyzwyczaić się do tego jak blisko możemy podejść i nigdy nie podchodzić bliżej, czasem żeby wejść do sklepu będziemy musieli omijać przez 15 minut zombie, no ale cóż taka to gra, no i jedyną rzeczą którą mogę polecić to zombie zwalniają w budynkach, więc jeśli budynek ma dwa wejścia, można z tego skorzystać.

Jak będę miał trochę więcej czasu napisze o stand alone :)

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Gry: DayZ Mod,DayZ,Battlefield 3 i wiele innych ;)
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 5 sty 2013, o 21:59

No więc mam problem z graniem a mianowicie nie wiem czemu nie mogę się dołączyć do ani jednego serwera..aktualnie używam DayZ commandera..czy może mi ktoś pomóc????
Znaleźli strzelca??... Znaleźli...

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 5 sty 2013, o 22:19

Napisz jaki błąd się wyświetla i jakie są objawy "niedołączenia" do serwera. Najprawdopodobniej nie masz zaktualizowanej gry do najnowszej wersji. Kupowałeś na Steam? Zaktualizowałeś w DayZ Commander wszystkie elementy gry?

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 5 sty 2013, o 22:46

Właśnie kupowałem Arme na steamie, wsio zaktualizowałem ale pisze,że coś o wersji, a mam wszystko najnowsze ;)

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 5 sty 2013, o 22:50

Widocznie nie masz. Rozumiem, że za pomocą DayZ Commandera uaktualniłeś wszystko co się dało. W takim razie musisz ze strony Army ściągnąć jakiś patch najnowszy. Niestety nie pamiętam dokładnie jak się nazywał

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 5 sty 2013, o 22:54

oki :), dziękuje za pomoc i mam nadzieje,że jak posiadasz DayZ to może jakoś zagramy :)

Odpowiedz