Propozycje rang nadawanych od ilości postów

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Awatar użytkownika
Senar
Bard
Bard

Re: Propozycje rang nadawanych od ilości postów

Post autor: Senar » 6 mar 2013, o 19:48

A może miecze świetlne? Nie wiem, różne kolory albo ki cholera? Ja i tak wole bez tych rang, wg. mnie są niepotrzebne. Ewentualnie dodać opcje, że sobie każdy może wpisać pod nickiem co chce, 2-3 słowa i tyle.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 6 mar 2013, o 20:30

Senar pisze:A może miecze świetlne? Nie wiem, różne kolory albo ki cholera? Ja i tak wole bez tych rang, wg. mnie są niepotrzebne.
Miecze świetlne byłyby fajne :P Poza tym Senar jeśli dobrze pamiętam to Ty byłeś wielkim zwolennikiem obrazków w podpisie, więc nie mów mi tu o kolorach ^^
Senar pisze:Ewentualnie dodać opcje, że sobie każdy może wpisać pod nickiem co chce, 2-3 słowa i tyle.
Można wprowadzić taką opcję ale zamiast rang ~ postów, bo dwie na raz nie da rady.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 28 mar 2013, o 09:47

I co? Wpadł ktoś na jakiś pomysł? ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 28 mar 2013, o 14:07

Nie. Widać jednak nie. :smile:

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 28 mar 2013, o 19:54

Proponowałbym jako licznik ustawić w rządku naboje - jakoś zawsze w postapo natykam się na naboje stanowiące formę waluty (chociaż nie - Robotica miała chyba kredyty).
Co do rang, myślałem nad czymś, co odzwierciedlało by długość i częstość przebywania danego delikwenta w postapokaliptycznej osadzie:
0-10 obcy
10-50 kupiec obwoźny
50-100 stalker
100-250 mieszkaniec
250-500 "swój chłop"
500-1000 członek Rady osady
powyżej 1000 - więzień zakładu psychiatrycznego :D
Z racji negatywnego wydźwięku słowa "obcy" nadal szukam zamiennika. "Swój chłop" jest wciśnięty na siłę, ale uznałem, że ten interwał będzie przydatny (nie wiem czy nie powinien być jeszcze bardziej zagęszczony widząc ilość waszych postów).

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 28 mar 2013, o 20:13

Hmm... Jako że forum jest sci-fi, post-apo i fantasy, dałoby się zrobić tego trzy odrębne style i przełączać takie cóś? Spróbowałbym wymyślić jakieś, Klonus ma dobry pomysł. I wtedy, w dowolnym momencie, można by przełączyć i np. od 100 posta byłoby w fantasy "najemnik" czy coś w ten deseń, w post-apo "chytrus", a w sci-fi "członek załogi fregaty".
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 28 mar 2013, o 21:01

Jeśli chodzi o sci-fi (a właściwie EVE), to radziłbym raczej skalę bardziej żeglarską (niż w zależności od rodzaju statku): szczur lądowy (ew. planetarny), mat, bosman, mechanik, nawigator, kapitan; ewentualnie skala od 6. oficera do kapitana.

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 28 mar 2013, o 21:21

A ja uważam, że właśnie fajniej by było, gdyby była jedna skala rang, wymieszanych z różnych klimatów, no bo tak naprawdę większość z nas rozumie i ineresuje sie wszystkim po trochu :wink: Ja mam kilka pomysłów na rangi, za mało na całą skalę, ale może wspólnymi siłami uda się tego trochę wymyślić, skoro temat ruszył znów :grin:

na 0 postów - noob :twisted:
a na 666 - Lord of Darkness :grin:

no i jeszcze
-walker/szwendacz
-mistrz Jedi
- ultimate badass

będę myśleć dalej
Klonus pisze:Proponowałbym jako licznik ustawić w rządku naboje
Super pomysł :grin:
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 28 mar 2013, o 21:53

Nazywając forum "Azyl Alfa" kierowaliśmy się myślą aby wywołać skojarzenia formą bazy, schronienia, azylu będącego ponad gatunkami fantastyki. Czyli dla jednego Azyl Alfa będzie bunkrem, rodem z Fallouta, a dla drugiego wrakiem kosmicznego lotniskowca dryfującego na peryferiach galaktyki gdzie dla innej osoby może to być krasnoludzki bastion osadzony w świecie fantasy.

Osobiście najchętniej bym widział rangi nawiązujące do tułaczki ocierającej się o klimat różnych gatunków fantastyki które wraz z ilością postów zmieniałyby się na nazwy zbliżone bardziej osiadłej pozycji w tym naszym Azylu.

Dumałem chwilę nad nazwami i przyszło mi kilka do głowy, oto one: Przybłęda, Gwiezdny Nomada, Kwantowy Klucznik, Astralny Koczownik. ;-)

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 28 mar 2013, o 22:00

Michalinski pisze:bardziej osiadłej pozycji w tym naszym Azylu.
A co z wiecznymi wędrowcami, przewodnikami, samotnymi wilkami, stałymi bywalcami Azylu? Taki stary pirat z przepaską, doświadczony przez życie, siedzący nad kufelkiem w azylowej karczmie powinien mieć range.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Odpowiedz