Rozwój portalu (forum) pod kątem klanów

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Rozwój portalu (forum) pod kątem klanów

Post autor: divibyzero » 27 mar 2014, o 08:14

Cześć!

Forum nam się rozwija i coraz więcej klanów postanowiło dołączyć i współtworzyć społeczność. Ciągnie to za sobą zarówno pozytywne jak i negatywne kwestie. Niewątpliwą negatywną jest rozproszenie forum na wiele poddziałów, gdzie toczą się dyskusje, dlatego postanowiłem (przynajmniej tymczasowo) wyłączyć moduł "najnowsze posty", w którym niestety pojawiają się zbiorczo wszystkie posty (także te, które was nie interesują).

Dla mnie osobiście moduł najnowsze posty był bardzo wygodny, ale w momencie kiedy pokazywał dyskusje z działów "kultura" czy też "biblioteka gier". Prywatne sprawy poszczególnych klanów nie zawsze mnie (i innych) interesują ;)

Dlatego pytam jakie macie sugestie co do rozwoju forum i jakie funkcje byście chcieli zobaczyć, żeby wam było wygodniej. Oraz żeby w przyszłości nowe klany mogły się zagnieździć tutaj bez szkody dla innych i z zyskiem dla siebie? Nie obiecuję, że funkcje zostaną od razu wprowadzone, ale może w przyszłości zupełnie zmienimy mechanizm forum aby lepiej dostosować je do potrzeb.

P. S. Tymczasowo mogę włączyć moduł "najnowsze posty", ale nie będzie w ogóle wyświetlać postów z działów "Społeczności"

P.S. 2. Aby sprawdzić i przeczytać sprawy klanowe wystarczy wejść w dział swojego klanu (nie ma potrzeby wchodzić na stronę główną forum). Na przykład, kiedy chcemy przeczytać newsy w klanie Bastion Z, wchodzimy na:
bastion-z-f78.html

P.S. 3. Kolejną funkcją, z której nie korzystacie jest obserwowanie działów i tematów oraz zakładki (na dole strony jest taki link)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: Rozwój portalu (forum) pod kątem klanów

Post autor: Zhar » 27 mar 2014, o 11:46

Najnowsze posty były przydatne. Według mnie powinieneś go Zack przywrócić ;)

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 27 mar 2014, o 11:53

Ale Zhar czytałeś co pisałem, nie może to funkcjonować na tych samych zasadach co dotychczas :P

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 27 mar 2014, o 11:58

Czytałem Zacku czytałem :P

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 27 mar 2014, o 12:35

O ile kojarzę to widziałem gdzieś taką opcję, że można było "ignorować" nowe posty w danych działach. Zaznaczał to użytkownik, klikał coś w stylu "ignoruj posty z tego działu". Czy ukryj ten dział..? Jakoś tak.
Może takie rozwiązanie by coś dało?
Mi osobiście nowe posty nie przeszkadzały, po prostu czytałem te, które chciałem, a resztę brałem "odznacz jako przeczytane". Też bym wolał, żeby to było, póki nie pojawi się lepsze rozwiązanie ;)

Awatar użytkownika
Mafiu
Nomada
Nomada
Gry: WoW, BF4, EU4

Post autor: Mafiu » 27 mar 2014, o 13:16

Faktycznie ostatnio trochę tematów przybyło, które mnie jako niebędącego w strukturach tych klanów nie interesowały, ale wyłączenie modułu ostatnich postów też niezbyt mi się spodobało :D
Zatem pytanie - czy istnieje taka możliwość by utworzyć grupy owych klanów i tylko członkowie tych grup by widzieli posty i mieli możliwość w nich pisania itd? Oczywiście prócz działów rekrutacyjnych z wiadomych względów.

Zywy
Stalker
Stalker
Gry: League of Legends, DayZ Mod, DayZ Standalone

Post autor: Zywy » 27 mar 2014, o 13:21

Według mnie najnowsze posty/tematy na widoku to głupota, ogólnie wstawiłbym subforum z klanami chociaż na sam początek bo ludzie zamiast przeglądać działy klanowe będą sugerowali się nowymi tematami, a zapewne 90% nie przeczyta owego tematu i nie będzie wiedziała, że posty ze społeczności klanowych się nie wyświetlają.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 27 mar 2014, o 13:44

Mafiu pisze:Zatem pytanie - czy istnieje taka możliwość by utworzyć grupy owych klanów i tylko członkowie tych grup by widzieli posty i mieli możliwość w nich pisania itd? Oczywiście prócz działów rekrutacyjnych z wiadomych względów.
Możliwe jest wszystko, problem tylko że potrzeba na to czasu ;) W każdym razie na razie zbieram pomysły, żeby opracować jakąś koncepcję
Zywy pisze:Według mnie najnowsze posty/tematy na widoku to głupota, ogólnie wstawiłbym subforum z klanami chociaż na sam początek bo ludzie zamiast przeglądać działy klanowe będą sugerowali się nowymi tematami, a zapewne 90% nie przeczyta owego tematu i nie będzie wiedziała, że posty ze społeczności klanowych się nie wyświetlają.
Obecnie wyłączyłem wszystkie działy klanowe z modułu "Najnowsze posty" i masz rację - ciężko się domyślić, że tak właśnie jest. Dlatego proponowałbym tymczasowo zjechać z "Najnowszymi postami" na sam dół, żeby "Społeczności bardziej się rzucały w oczy, hm?

Edit: Jak już mówiłem jest możliwość obserwowania działu - liderzy klanów powinni namawiać członków do zasubskrybowania działów klanowych, gdzie pojawia się ważne info. Najlepiej by było, gdyby członkowie danego klanu dostawali po prostu powiadomienia np. w formie nowych postów, że pojawiła się odpowiedź...

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 27 mar 2014, o 18:58

Najlepiej by było tak jak napisał Oszust, żeby była możliwość odznaczenia danych działów z nowych postów.

PS. Dałoby radę chociaż zrobić tak, że po kliknięciu na następną stronę najnowszych postów po prostu pojawiłyby się te z następnej strony, zamiast całego odświeżania strony i ponownego zjeżdżania w dół?
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 27 mar 2014, o 19:28

Johnny, jest inny sposób- po prawej klikasz na "nowe/nieprzeczytane posty", czytasz co Cię interesi i potem na głównej klikasz odznaczanie postów jako przeczytanych (prawy górny róg). W sumie wychodzi prawie tak samo jak było, jest tylko ciut ciężej ;)

Odpowiedz