Serial Wataha - coś nowego w polskiej telewizji?

Oglądałeś ciekawy film, animację? Forum o sztuce wizualnej.
Marysia
Przybłęda
Przybłęda

Serial Wataha - coś nowego w polskiej telewizji?

Post autor: Marysia » 12 lis 2014, o 12:47

Oglądacie na HBO polski serial "Wataha"? Jeżeli tak to co o nim sądzicie? Mi bardzo podoba się to, że są w nim Bieszczady, te niesamowite krajobrazy i mgły unoszące się między górami (jak ktoś był w Bieszczadach to wie o co chodzi). Do tego nastrojowa muzyka z elementami folkloru. Tak poza tym to sam pomysł na serial też ciekawy. "Wataha" z odcinka na odcinek się rozkręciła i zrobiło się naprawdę ciekawie. W niedzielę finał - mam nadzieję, że nie zawiedzie pokładanych w nim oczekiwań. Jak na razie według mnie "Wataha" do dobrze nakręcony polski kryminał, który trzyma widza w napięciu. Wiadomo, co do gry aktorskiej, udźwiękowienia i realizmu niektórych scen można mieć sporo zastrzeżeń, no ale polscy producenci chyba nie mają jeszcze tyle kasy i talentu, żeby zrobić w pełni profesjonalne kino na światowym poziomie. W każdym razie po podsumowaniu i tak jest nieźle.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: Serial Wataha - coś nowego w polskiej telewizji?

Post autor: Zhar » 12 lis 2014, o 12:52

Słyszałem, że nawet fajny serial. Pewnie bym obejrzał, niestety od dłuższego czasu w ogóle TV nie oglądam.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 12 lis 2014, o 13:04

Brzmi fajnie, ale nie miałem jeszcze okazji pooglądać ;) Wydaje mi się, że to pójście za sukcesem takich seriali jak Gra o Tron czy Breaking Bad, czyli ciut poważniejszych, brutalniejszych i z większym poziomem golizny na ekranie. Dobrze, że polski rynek filmowy się rozwija i wyciąga wnioski na podstawie zagranicznych sukcesów/porażek
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 13 lis 2014, o 21:00

Ja nie oglądam - pewnie przez brak HBO ;)
Ale wszystkie osoby które znam, a które oglądają, zaczęły myśleć o wycieczce w Bieszczady... tak więc serial może trochę liczbę turystów w Bieszczadach zwiększyć ;)
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 13 lis 2014, o 22:30

Poza tym ten serial wyjaśnił mi w końcu, gdzie kiedyś przepadł Grzesiu z Na Wspólnej! Było, że gdzieś wyjechał, a gościu do ochrony granicy został zwerbowany...

Odpowiedz