Kłopoty i problemiki.

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Kłopoty i problemiki.

Post autor: Oszust » 23 lut 2013, o 08:17

Chciałem zgłosić, że nie działa mi ten guziczek, który trzeba wcisnąć, żeby przeczytać najnowszy post. Wybieram nieczytane posty, robi się taka lista tych postów, i wtedy obok nicka człowieka, który dany post skrobnął, jest taka kropeczka, na która jak się najedzie, to pokazuje "idź do pierwszego nieczytanego postu", i jak to klikam, to zawsze pokazuje mi poprzednio czytane posty, muszę zmienić już stronę na kolejną, żeby zobaczyć najnowsze... Uff.
Konkretnie jest to temat o Star Wars: TOR, zawsze ląduje na poście stopaka na stronie 2, zamiast na najnowszym.
Zgłaszam tylko ;)

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Kłopoty i problemiki.

Post autor: divibyzero » 23 lut 2013, o 10:14

To jest nie tyle problem co funkcja forum, być może wnerwiająca.

Kiedy masz nieprzeczytane posty w danym temacie to sprawa wygląda tak: Wszystko działa niby poprawnie, ale kiedy masz dużo nieprzeczytanych postów w danym temacie to czerwona ikonka prowadzi do pierwszego nieprzeczytanego postu, oznacza go jako przeczytany, ale gdy klikniesz ją ponownie to poprowadzi kolejny raz do tego samego postu. Sytuacja będzie się powtarzać dopóki nie przeczytasz wszystkich nieprzeczytanych postów w danym temacie. Wtedy "kotwica" ustawiona na pierwszy nieprzeczytany post jest resetowana. Przynajmniej ja to tak rozumiem - nie ja pisałem ten skrypt.

Dlaczego to jest tak zrobione? Klikasz "Zobacz pierwszy nieprzeczytany" i przenosi cię do pierwszego nieprzeczytanego postu. Następnie czytasz chronologicznie (poczynając od pierwszego) kolejne posty. Jeśli dojdziesz do końca strony to zmieniasz na kolejną stronę i kontynuujesz czytanie postów z czerwonymi ikonkami, aż dojdziesz do ostatniej strony i ostatniego nieprzeczytanego postu. Wtedy czerwona ikonka "znika".

Z tego co zrozumiałem, chciałbyś żeby po każdym przeczytaniu danej strony w temacie "kotwica" prowadząca do pierwszego nieprzeczytanego postu była ustawiana na nowo - do faktycznego pierwszego nieprzeczytanego?

Wydaje mi się, że obecny system jest dosyć logiczny. Masz nieprzeczytany temat - idziesz do pierwszego nieprzeczytanego postu i czytasz do momentu, w którym przeczytasz wszystko. Sytuacja, o której mówisz zdarza się rzadko - kiedy zaczynasz czytać temat, przerywasz dajmy na to na stronie 2, pozostawiasz nieprzeczytane posty na stronie 3 i kiedy klikasz "zobacz pierwszy nieprzeczytany" chcesz żeby przeniosło Cię do strony 3 (a nie 2 jak poprzednio). Będę trochę walczył ze skryptem i go rozkminiał, ale nie gwarantuję, że takie drobiazgi naprawię od razu ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 23 lut 2013, o 16:17

Z tego co zrozumiałem, chciałbyś żeby po każdym przeczytaniu danej strony w temacie "kotwica" prowadząca do pierwszego nieprzeczytanego postu była ustawiana na nowo - do faktycznego pierwszego nieprzeczytanego?
Dokładnie, ale skoro ma to swoją przyczynę w skryptach, to ok, po prostu obejdę to ręcznie, nie jest to jakiś wielki kłopot. Dzięki za szeroką odpowiedź :)

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 2 lis 2013, o 19:41

Zauważyłem, że jak odpalam portal, to od góry mam to okno z nieprzeczytanymi postami, a zaraz obok po prawej informację, że mam np. 3 nieprzeczytane posty. Sęk w tym, że mam 3 nieprzeczytane TEMATY, a nie posty, bo w tych tematach postów mam nieprzeczytanych np. osiem... Czyli jakby jest literówka, mam napisane, że mam "3 nieprzeczytane posty", a w rzeczywistości postów mam 8- natomiast 3 nieprzeczytane tematy. Da się to jakoś poprawić czy nie bałdzo? :)

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 2 lis 2013, o 22:12

To są problemy? Wejdźcie na ten link!: www.azylafla.forum.pl
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 13 sty 2014, o 14:31

Odświeżę, gdyż w menu użytkownika mam ciągle taką informację, zaraz pod rangą na forum (samotny wilk, pirat itp): nowe posty (np.) 4, a tymczasem jest to liczba nieprzeczytanych tematów. Czy da się zamienić słówko "posty" na "tematy"? I poniżej jest "nieprzeczytane posty", a też powinno być "nieprzeczytane tematy". Drażni mnie to jak oderwana skórka przy paznokciu :P Da się z tym coś zrobić czy tak musi być?

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 13 sty 2014, o 14:35

Zmienić można wszystko ;)

Ale zwróć uwagę na to, że to faktycznie wyświetla "nieprzeczytane posty". Liczba w nawiasie oznacza liczbę tematów, w których występuje (jakaś nieznana liczba) nieprzeczytanych postów ;) Ogólnie nie widzę jakiegoś wielkiego problemu, ale może jak znajdę chwilę to wyedytuję ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

zemanek30
Przybłęda
Przybłęda
Gry: poker
Kontaktowanie:

Post autor: zemanek30 » 6 lut 2015, o 15:47

:D :D Witam. Ale macie problemy :lol:

Kupcie sobie panowie elektronarzędzia :ugeek: :P
[url=http://www.makita.sklep.pl]milwaukee zestaw[/url]

Awatar użytkownika