Nabór na redaktorów!

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Nabór na redaktorów!

Post autor: divibyzero » 4 kwie 2014, o 20:26

Ostatnio poruszaliśmy temat wrzucania treści na azylowy YouTube (https://www.youtube.com/user/TheAzylAlfa) oraz Azylowy blog (http://azylalfa.pl/)

Wychodząc na przeciw waszym propozycjom, zmotywowany waszym niezmierzonym zapałem do pracy... pragnę ogłosić nabór na Redakcję... Powinienem był ogłosić to już dawno temu, ale obawiałem się że po prostu nikt się nie zgłosi. No w każdym razie przybyło trochę userów na forum i mogę z czystym sumieniem wam zaproponować jakąś współpracę. Azyl uformował się w miarę według mojej początkowej wizji, to znaczy kulturalnej społeczności fanów fantastyki i gier video. Myślę, że można by pójść o krok dalej i zacząć wspólnie się "uzewnętrzniać", tak aby dostrzegło nas więcej podobnych weteranów ;)

Szukam osób, które pisałyby na blogu newsy związane z tematyką forum (kultura, gry video, ciekawostki itp) oraz ludzi, którzy tworzyliby materiały video na YouTube. Właściwie nie ograniczam co do tego jakie materiały chcecie wrzucać... Mam tylko kilka wymagań, żeby całość trzymała odpowiedni poziom.

Jeśli ktoś z was miały ochotę raz na tydzień albo miesiąc napisać coś odkrywczego albo nagrać jakiś artystyczny filmik to zgłaszajcie się. Proszę o wysłanie mi na PW jakiegoś przykładowego newsa, napisanego przez siebie, albo przykładowy filmik swojego autorstwa, abym mógł ocenić czy będzie pasować do całości.

P. S. Nie chcę zabrzmieć jak jakiś ważniak - nie mam Wam do zaoferowania żadnej nagrody za pisanie/nagrywanie na kanały Azylu. Tak samo ja nie mam żadnych korzyści materialnych ze stworzenia strony Azyl Alfa. Jednak mam swoją własną wizję realizacji tego "projektu", więc mimo wszystko mam wymagania co do treści. Innymi słowy, pracujemy zupełnie hobbystycznie (przynajmniej na razie), ale mimo to wymagam materiałów na poziomie i będę pełnił rolę redaktora naczelnego.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Re: Nabór na redaktorów!

Post autor: Oszust » 4 kwie 2014, o 22:38

Hm, dobra inicjatywa! Tym bardziej, że jak napisałeś, można popełniać artykuły "raz na tydzień albo miesiąc" ;)
A mógłbyś sprecyzować, jakie materiały będą "pasować do całości"? Chodzi Ci o to, czy jest to napisane na odpowiednim poziomie, czy bardziej chodzi o tematykę? Przykładowo piszę tekst na bloga na Poly dotyczący HearthStone, o fenomenie, jakim moim zdaniem jest ta gierka- przysłać?

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 4 kwie 2014, o 23:26

Oszust pytanie. Dawaj dawaj :)

Ja może bym i popisał ale całkowicie się do tego nie nadaję :?

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 5 kwie 2014, o 10:19

Oszust pisze:A mógłbyś sprecyzować, jakie materiały będą "pasować do całości"? Chodzi Ci o to, czy jest to napisane na odpowiednim poziomie, czy bardziej chodzi o tematykę?
Mam w sumie 3 proste i ogólne wymagania.

Po pierwsze treść powinna być oryginalna, unikalna dla konkretnego Redaktora, tzn. każdy twórca treści powinien robić coś charakterystycznego, osobistego i "w swoim stylu". Chciałbym natomiast uniknąć bezosobowych, suchych recenzji, w których przedstawione są tylko obiektywnie za i przeciw.

Po drugie treść powinna być odkrywcza, tak żeby na innych serwisach/blogach nie było podobnych tekstów/filmów. Coś nowego, żeby czytelnik dostał u nas coś, czego nigdzie indziej nie dostanie. Dodatkowo treść powinna być pozytywna, to znaczy wolę podnietę czymś fajnym, niż narzekanie na coś słabego (jak coś jest słabe, to o tym nie piszemy, nie nagrywamy)

Po trzecie i ostatnie to forma. Teksty na bloga powinny być napisane ładną polszczyzną, a filmy na YouTube powinny być zmontowane i nakręcone na poziomie. Nie mam tutaj bardzo wygórowanych wymagań, ale potrafię ocenić pracę bo sam trochę piszę i nagrywam, więc orientuję się jak to powinno wyglądać, żeby widz/czytelnik się nie zanudził i nie zniechęcił ;)

Przykład?
1. Recenzja nowego Assassin's Creed z wystawioną na koniec oceną w skali 1 do 10?
NIE. Od tego są serwisy recenzujące takie jak Cd-Action, IGN, Gamespot itp.
2. Opis ulubionych postaci w Assassin's Creed z krótkim wytłumaczeniem, dlaczego akurat dana postać nas zaciekawiła/zainspirowała?
TAK. Jest to treść unikalna dla danego redaktora, przedstawia jego osobiste uczucia.
3. Video gameplay z The Last Of Us?
NIE. Gameplaye i Let's Playe można sobie obejrzeć na 500 różnych kanałach.
4. Video kompilacja najlepszych i najbardziej emocjonalnych momentów w The Last Of Us?
TAK. Jest to odkrywcza treść, której nigdzie indziej widz nie zobaczy.
5. Podnieta i analiza wydarzeń z ostatniego odcinka Gry o Tron (ze spoilerami)?
TAK. Jeśli ostrzeżenie o spoilerach będzie ;)
6. Przedstawienie swojego poglądu nt. "Dlaczego XYZ jest popularne"
TAK. Jest to odkrywcza treść, prezentująca przemyślenia autora, którymi może podzielić się z czytelnikiem.

Tematyka - wszystko co zainteresuje klasycznego jajogłowego, czyli mogą to być treści związane ogólnie z kulturą i tematyką forum (filmy, gry, książki, komiksy itp), ale równie dobrze jakieś ciekawostki ze świata, badania i odkrycia naukowe. Z grubsza to, co pojawia się u nas na forum ;)

Ethrin
Stalker
Stalker

Post autor: Ethrin » 5 kwie 2014, o 12:55

Jeśli pasuje tematyka to jeśli uda mi się namówić moją współlokatorkę to może powstanie jakiś mały kącik żywieniowo-eksperymentatorski.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 5 kwie 2014, o 22:51

Ethrin pisze:Jeśli pasuje tematyka to jeśli uda mi się namówić moją współlokatorkę to może powstanie jakiś mały kącik żywieniowo-eksperymentatorski.
Jasne, jeśli będzie to w ciekawy sposób przedstawiony "lifehacking" to myślę, że wiele osób chętnie poczyta.

Odpowiedz