Serwer głosowy Azyl Alfa (TeamSpeak)

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Serwer głosowy Azyl Alfa (TeamSpeak)

Post autor: divibyzero » 27 sty 2013, o 15:35

Edit:
Postanowione, TeamSpeak 3 będzie! Informacje jak nas wesprzeć tutaj:
uratuj-swiat-wspomoz-azyl-alfa-t312.html

Yo!
Chciałbym zapytać Was co sądzicie na temat własnego serwera głosowego TeamSpeak lub Mumble oraz czy chcielibyście wesprzeć działalność Azyl Alfa przez dorzucenie się do niego. Z racji tego, że AA nie czerpie żadnych korzyści materialnych ze swojej działalności, jest to inicjatywa zupełnie dobrowolna. Zanim jednak zdecyduję się na wynajęcie serwera chciałbym was zapytać o zdanie w formie ankiety. Koszt takiego serwera na rok nie przekracza 150zł, zatem każda drobna kwota ma znaczenie ;)

Do tej pory korzystaliśmy z zaprzyjaźnionego serwera TeamSpeak, lecz od kiedy uległ awarii jesteśmy ciągle bezdomni. Już od początku istnienia Azyl Alfa zastanawialiśmy się nad wynajęciem własnego serwera do komunikacji głosowej, lecz chcieliśmy z tym poczekać jak najdłużej. W obecnej sytuacji jednak zastanawiam się nad przyspieszeniem. Własny serwer VPS ma niezliczone korzyści - możliwość dowolnej konfiguracji, decydowania na temat struktury kanałów, pokoi i uprawnień, a wreszcie ustawienia wyglądu.

Czym się różni TeamSpeak od Mumble?

TeamSpeak:
  • 512 slotów
  • Rozbudowane możliwości uprawnień
  • Bardziej kolorowy
  • Większe obciążenie łącza i komputera
  • Bardziej popularny wśród graczy
Mumble:
  • 1024 slotów
  • Minimalistyczny klient oraz interfejs
  • Świetna nakładka na grę!
  • Open source
  • Niezbyt popularny wśród graczy
  • System uprawnień (prawdopodobnie) mniej rozbudowany
  • Dostęp do kanału można ustawić na przepustkę, a nie na hasło! (TS3 nie ma takiej opcji!)
Przyznam, że osobiście jestem zwolennikiem Mumble. Jest to program stosunkowo nowy, który ma coraz więcej zwolenników. Ludzie rezygnują z Ventrilo i TS3, które są napakowane reklamami i innymi zbędnymi elementami. Mumble powstał na licencji open-source, zatem jest całkowicie darmowy i ma dużą ilość modyfikacji i usprawnień. Ponadto ma świetną nakładkę na gry, która pokazuje kto jest na kanale i kto mówi

W zasadzie wg. mnie Mumble przewyższa TS3 pod każdym względem, ale jego wadą jest brak popularności wśród graczy. Jednak jeśli chcemy iść z duchem czasu to warto w niego zainwestować ;) Z decyzją jednak wstrzymam się póki nie poznam waszego zdania. Ankieta jest anonimowa.

P.S. Dla osób, które wesprą AA finansowo przewiduję różne nagrody - np. możliwość utworzenia prywatnego kanału na wynajętym serwerze oraz specjalny znaczek na forum.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: Serwer głosowy Azyl Alfa?

Post autor: Zhar » 27 sty 2013, o 15:43

Tak

Co do wyboru to skoro "Mambla" ma nakladki na gry, jest o-s, bez reklam i ma wiecej slotow to postawmy na nia ;)

Co do dorzucenia sie to też można na mnie liczyc ;)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, o 15:49 przez Zhar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 27 sty 2013, o 15:48

Zhar pisze:Co do wyboru to skoro "Mambla" ma nakladki na gry, jest o-s, bez reklam i ma wiecej slotow to postawy na nia ;)
Bez wad może się nie obyć, sam testowałem Mumble przez jakiś czas i w sumie nic złego nie zauważyłem, ale Senar coś zgłaszał. Mówił, że kiedy grał z kumplami to przez Mumble gra im lagowała. Michalinski czasem brzmi na Mumble jak robot. Ja grałem ze stopakiem w DayZ na Mumble przez kilka godzin i nic się nie działo, a jakość dźwięku super - może to tylko kwestia ustawień? ;)

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 27 sty 2013, o 15:50

divibyzero pisze: Michalinski czasem brzmi na Mumble jak robot......... a jakość dźwięku super - może to tylko kwestia ustawień? ;)
Możliwe, mnie to nie rusza bo ja przez kazdy komunikator i tak jak kastrat brzmię :lol:

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 27 sty 2013, o 16:07

W jaki sposób się dorzucić? Np. za pomocą SMS dałoby się?
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 27 sty 2013, o 16:09

Johnny pisze:W jaki sposób się dorzucić? Np. za pomocą SMS dałoby się?
Przez przelew. Jeśli nie masz konta to można na poczcie wypełnić taki przekaz. SMS - chyba nie ma takiej opcji ;) Ostatecznie przez PayPal, ale nie umiem z niego korzystać jeszcze.

Awatar użytkownika
Senar
Bard
Bard

Post autor: Senar » 27 sty 2013, o 16:23

Za pomocą smsa raczej ciężko będzie, te systemy nabijają niezłą marże i tak naprawdę mało kasy idzie do ludzi, którzy dany sms założyli. Pewnie będzie coś w stylu wpłaty na konto.

Co do samego serwera głosowego: Obecnie TS3 jest najbardziej popularnym programem obecnie. Lecz niekoniecznie najlepszym, strasznie żre zasobów systemu co na słabszych kompach może się odbijać na płynności gier. Za to Mumble jest lżejszy lecz jak już kiedyś mówiłem, są pewne problemy. Ostatnim razem jak używałem Mumble'a to powodował nieziemskie lagi. Nie wiemy z jakiego powodu (bo ze znajomymi używaliśmy mumbla) ale nie dało rady grać normalnie. Nie wiem jak jest teraz ale ja po prostu wolałbym ts3, mimo, że uważam iż Mumble jest lepszym programem (nakładka i system lokalizacji gracza in-game i zmiana dźwięku zależnie od jego pozycji w grze jest świetny) lecz niepewnym. Za to ts3 jest popularny i łatwiejszy niż Mumble w obsłudze.

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 27 sty 2013, o 18:21

divibyzero pisze:Dostęp do kanału można ustawić na przepustkę, a nie na hasło! (TS3 nie ma takiej opcji!)
Nie do końca, jakoś da się to zrobić, na naszym starym TSie tak było. :)
A liczba slotów 1000 czy 500 nie robi różnicy bo i tak nie zbliżmy się do żadnych z tych liczb. :)

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 27 sty 2013, o 22:33

Ja się dorzucę, no problemo.
Bez różnicy, czy Mumble, czy TS3- chociaż jeśli Mumble jest mniej zasobożerny, to chyba lepiej...

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 27 sty 2013, o 23:16

Spróbuj to wytłumaczyć osobom głosujących na opcję drugą ankiety ;) Wolę Mumble od TS3, ale to zawsze dla użytkowników kolejny program do ściągnięcia i zainstalowania - a większość TS'a już ma, więc nie musi nic robić. Do tego, jak widać po wynikach ankiety, możemy liczyć na większy support.

Odpowiedz