Trudne Sprawy

Sugestie, problemy, pytania dotyczące infrastruktury Azylu.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Trudne Sprawy

Post autor: divibyzero » 30 maja 2013, o 16:09

Pewnie część z Was czeka, aż wypowiem się w sprawie ostatniego flejmu, część pewnie czuje się poszkodowana, inni mają to wszystko totalnie w dupie i chcieliby po prostu cieszyć się z miłej atmosfery na forum. Jeszcze inni pewnie mają już przygotowane ataki DDoS na Azyl Alfa, bo w końcu zemsta i chęć niszczenia są tak ważnymi elementami w naturze człowieka.
  1. Proszę, Przepraszam i Dziękuję
    Tworząc Azyl Alfa jako społeczność, forum i przyszły serwis internetowy mieliśmy nadzieję oprzeć się na wzajemnej życzliwości, szacunku i naturalnej chęci pomocy innym. Jednocześnie chcieliśmy złamać, istniejący poniekąd w internecie, stereotyp kłótliwego, mściwego i nieżyczliwego polskiego narodu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad faktem, że na masowych serwisach zagranicznych typu Reddit, można z reguły poprowadzić dialog na wysokim poziomie kultury z zupełnie obcymi ludźmi, a chamstwo we wszelkiej postaci jest piętnowane przez samych użytkowników (nie ma potrzeby moderacji). W rozmowach między gwiazdami ostatniego wieczoru zabrakło przede wszystkim magicznych słów "przepraszam", "proszę" i "dziękuję" i nie ukrywam, że przykro mi z tego powodu. Przykro mi, że banda ludzi o podobnych zainteresowaniach (bądź co bądź kulturalnych i o szerszych horyzontach) oraz w dorosłym wieku nie potrafi się komunikować. Ubolewam nad wszystkim co mogło to pociągnąć za sobą - zniechęcenie użytkowników, niższą samoocenę innych, stratę dla Azylu jaką jest utrata ciekawych umysłów.
  2. TeamSpeak
    Ideą prywatnych kanałów na TS miało być wynagrodzenie zasłużonych użytkowników forum. Emka i Zhar wsparli finansowo wynajęcie serwera TeamSpeak i wydawało mi się jasne jak słońce, że należy ich za to odpowiednio wynagrodzić. Mimo, że kanał na TS to i tak tylko symboliczne wynagrodzenie usłyszałem od nich słowa wdzięczności.

Michalinski zdecydował się na utworzenie kanałów dla Senara i Bielaka 'na wyrost', starając się być miłym. Jeśli chodzi o Senara to uważam, że wynagrodzenie w pełni uzasadnione - był z nami od dłuższego czasu, niejedną rzecz napisał na forum ciekawą i wartościową. Jednak nie dziwię się, że Michał oczekiwał przynajmniej słów wdzięczności - nie kłaniania się w pas, ale zwyczajnego dzięki. Ja też nigdy czegoś takiego (niestety) nie usłyszałem. Michał zdecydował się na skasowanie tych dwóch kanałów, bo zamiast słów wdzięczności spotkał się z wielokrotnymi przypadkami drobnego chamstwa, trollingu i ostentacyjnego ignorowania próśb (różnych próśb dotyczących różnych rzeczy) itd.

Wyobraźmy sobie autostopowicza, który chce się załapać na podwózkę samochodem. Michalinski zabrał z dobrej woli dwóch pasażerów, jednak Ci zamiast wdzięczności zaczęli (mimo próśb) syfić w aucie i jarać szlugi. Gdy się wkurzył i zostawił ich na następnym skrzyżowaniu zaczęli rzucać w pojazd kamieniami. Michalinski może i jest świrnięty, ale wie co oznaczają zasady wzajemnego szacunku, jeśli przestrzegalibyście tych zasad to podwiózłby was pod sam dom, jeszcze nadrabiając drogi (kontynuując analogię z autostopowiczem).

Gdybyście po skasowaniu kanałów zachowali się DOJRZALE, to oczywiście kanały można by przywrócić. Ale zdecydowaliście się na trolling i wyzwanie moderatora - ciekawe rozwiązanie, tylko co chcieliście przez to osiągnąć?
  3. Michalinski
    Jesteście inteligentnymi ludźmi (to głównie do poszkodowanych), potraficie dostrzec cechy charakteru moje czy Michała. Co za problem jest uszanować te cechy i dostosować się do nich, pójść czasem na kompromis (tym bardziej jeśli istnienie waszego kanału na TeamSpeak zależy od dobrej woli i kaprysu tychże osób)? Naprawdę wiele trzeba, żeby zaleźć za skórę Michalinskiemu, a jeszcze więcej mnie. Mamy naprawdę dużo cierpliwości, wymagamy jedynie minimum wysiłku w kulturalne zachowanie.

Aha, żeby sprostować - zdecydowałem, że lepiej będzie jeśli tylko ja będę administratorem, ale Michalinski posiada pełen wachlarz uprawnień moderacyjnych i część administracyjnych, więc zmiana w grupach jest w gruncie rzeczy tylko kosmetyczna.
  4. Chamstwo
    W żadnej postaci nie jest akceptowalne, ani na forum, ani na teamspeak. Nic nie usprawiedliwia wrednego zachowania i celowego wyzywania z użyciem bluzgów. Wrzuty, oskarżenia i przytyki posypały się na innych, niewinnych w tej sytuacji, użytkowników - Stefola, Rienca, Emkę. Jeszcze bym zrozumiał zwyzywanie Michalinskiego (bo z zemsty), ale inni? Żałosne.
  5. Rience
    Publiczne napiętnowanie Cię za ostatni trolling jest niczym w porównaniu z wczorajszym przegięciem. Ty przynajmniej potrafisz (od czasu do czasu i z trudem) przeprosić i (na jakiś czas) wstrzymać trolling, tak więc nie czuj się jakbym Cię traktował jako "zło wcielone".
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Re: Trudne Sprawy

Post autor: Michalinski » 30 maja 2013, o 17:13

Mała adnotacja do akapitu ze mną. Żeby było jasne - nie wymagam od kogokolwiek dziękowania mi za cokolwiek. Jeśli ktoś ma ochotę, to miło. :) Jeśli nie.. cóż.. nie będe miał pretensji, normalne. :) To tak jakby ktoś miał wątpliwości co do tego czy może coś ze mną załatwić bez salwy honorowej na podorędziu.

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 30 maja 2013, o 21:31

No i napisałem na czacie Trudne Sprawy i teraz to temat wątku :P Wszyscy popełniamy błędy, nie ważne czy to małe (i głupie jak spalenie Zhara lub własne aranżacje u Michała w MC xD), czy duże. Mimo że to nie moja sprawa, mało się może udzielam i wiele osób ma mnie tu w d..dole, to uważam że poważne przeprosiny i puszczenie tego procederu w czarną dziurę w mgławicy CX-2 powinno choć trochę naprawić nastrój forum ;)
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Bielak
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: We wszystko urwa !
Kontaktowanie:

Post autor: Bielak » 30 maja 2013, o 22:08

Poczułę się poszkodowany i w sumie już nie wiem czy sam w sobie post dotyczy ogółu czy mnie, swoją drogą nie wiem czemu mój kanał został skasowany bo na nim siedziałem i tutaj tego nie rozumiem. I ja żadnych próśb tym bardziej nie słyszałem i hejtu docelowego w czasie użytkowania "mojego" kanału też nie pamiętam.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 30 maja 2013, o 22:18

Bielak pisze:Poczułę się poszkodowany i w sumie już nie wiem czy sam w sobie post dotyczy ogółu czy mnie, swoją drogą nie wiem czemu mój kanał został skasowany bo na nim siedziałem i tutaj tego nie rozumiem. I ja żadnych próśb tym bardziej nie słyszałem i hejtu docelowego w czasie użytkowania "mojego" kanału też nie pamiętam.
Na tym polegał błąd Michalinskiego. Złamał zasadę, że się nie powinno "dawać i zabierać". Rozmyślił się, być może przez kaprys, ale sprowokował Was w ten sposób do chamskiego zachowania. Nie pochwalam metody jaką zastosował Michał, ale jeszcze bardziej zrobiło mi się przykro z powodu Waszego zachowania. Być może trochę pokory i udałoby się poprowadzić jakiś normalny dialog i ustalić co komu nie pasowało, dojść do consensusu i przywrócić te kanały.

Awatar użytkownika
Bielak
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: We wszystko urwa !
Kontaktowanie:

Post autor: Bielak » 30 maja 2013, o 23:48

Ja się tam tylko śmieje z bana na 30 dni :)
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 31 maja 2013, o 00:47

Ale dramat się z tego zrobił. :P Trolle dostały bana i tyle, z igły widły. :P

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 31 maja 2013, o 19:03

Proszę już o nie kontynuowanie tematu. Wszyscy są już dostatecznie zmęczeni psychicznie całą sytuacją, jak i kilkoma poprzednimi flejmami w krókich odstępach. Jakiekolwiek dorzucanie oliwy do ognia byłoby po prostu bezduszne (ktokolwiek by się tego nie podjął). Uważam, że każdy uczestnik potyczki powinien odetchnąć, zastanowić się i nabrać trochę pokory (to do wszystkich trzech panów), a nie robić rage-quit. Myślę, że sytuacja jest do wybaczenia dla obu stron, lecz wątpię by Michalinski wyciągnął dłoń jako pierwszy (robił to co najmniej kilka razy już wcześniej).

Zamykam.

Zablokowany