16 bitów na oku hardkorowego pecetowca

Ogólnie o grach video, planszowych i papierowych, a także sztuce i kulturze grania.
Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: 16 bitów na oku hardkorowego pecetowca

Post autor: Zhar » 14 kwie 2014, o 10:09

Zack pisze: A coś się tak napalił? :P
LM cienkie, zielone ;) :lol:

Awatar użytkownika
WolandPL
Stalker
Stalker
Gry: Zbyt dużo gier aby je wymieniać :P

Post autor: WolandPL » 14 kwie 2014, o 15:09

Z jakiegoś powodu mam problemy z wyrenderowaniem filmu z komentarzem... cały czas mi wyrzuca jakieś badziewie o kodekach audio mimo że wszystko jest nagrane standardowo w avi i wav - cały czas próbuję ale jeśli mi się nie uda nic wskórać to będę wrzucał sam gameplay. Trudno. Ten komputer ostatnio dostaje niezłej czkawki...

Awatar użytkownika
WolandPL
Stalker
Stalker

Post autor: WolandPL » 14 kwie 2014, o 18:45

Wybaczcie ale wrzucam w jakości 480p - niestety film HD tej długości wrzucałby mi się ponad cztery godziny - dla mnie totalne przegięcie. Być może niektóre późniejsze poziomy wrzucę w HD gdy już wykonam wszystkie 7 poziomów specjalnych (czyli znajdę co najmniej 7 dużych pierścieni, bo o nich mowa). Na razie bez komentarza, z jakiegoś powodu gdy wrzucam jakikolwiek plik dźwiękowy to wywala błąd - chyba muszę po prostu przeinstalować movie makera.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5XFJJ1Dtcvw[/youtube]

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 14 kwie 2014, o 19:06

No retro jest, jak się zamknie oczy, to się człowiek czuje jak wtedy, gdy z wypiekami siedział przed atarynką, commodorkiem czy później Amigą ;) Ech :P

Awatar użytkownika
WolandPL
Stalker
Stalker

Post autor: WolandPL » 14 kwie 2014, o 19:20

Oszust pisze:No retro jest, jak się zamknie oczy, to się człowiek czuje jak wtedy, gdy z wypiekami siedział przed atarynką, commodorkiem czy później Amigą ;) Ech :P
hehe :D

A oto oryginalnie wyglądająca gra z 1994 roku - czyli Sonic 3 oraz Sonic & Knuckles połączone za pomocą Lock-On Technology w jedną całość. Gra została rozdzielona z powodu ograniczeń w postaci małej pamięci kartridży, ich dużej ceny oraz tego, że Sonic Team miał wyznaczony deadline. Złączone razem tworzą "prawdziwą" trzecią odsłonę - prawdopodobnie największa 16-bitowa platformówka, i to biorąc pod uwagę nie tylko Segę Mega Drive, ale również Super Nintendo.

Obrazek

I jeszcze taka ciekawostka: wieść gminna niesie, że sam król popu Michael Jackson - jako wielki fan niebieskiego jeża - pracował przy wykonywaniu soundtracku do Sonic 3 (czyli pierwszej "połówki" tego co zamierzam nagrać) - w Angel Island tego jeszcze nie słychać, ale gdy wrzucę następne poziomy to co po niektórzy powinni wyraźnie wyczuć jego rękę w muzie. MJ miał zrezygnować ze swojego nazwiska w napisach końcowych tuż przed wydaniem gry, gdyż był trochę zawiedziony kiepskim procesorem dźwiękowym Segi Mega Drive (czy też Genesis w USA) i uznał, że nie podoba mu się efekt końcowy. Szczerze nie mam pojęcia o co mu chodziło, bo według mnie muza w tej grze kopie tyłki :D

PS. Tak, jak widać odrobiłem pracę domową. ^^

Awatar użytkownika
WolandPL
Stalker
Stalker

Post autor: WolandPL » 15 kwie 2014, o 14:08

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K6-C5xOlCnE[/youtube]

W chwili gdy piszę tego posta to wrzuca się kolejny film z następnej planszy - w której to zdobędę ostatni Chaos Emerald i zgwałcę cały poziom, aby tuż przed końcowym bossem zginąć w idiotyczny sposób. Swój gościnny występ zaliczy Curt Russel z filmu "The thing". ;)

Plan jest taki: Przechodzę i wrzucam poziomy Sonic 3, potem nagrywam "wyreżyserowany" komentarz razem z jakimś randomowym gameplayem w którym opiszę wrażenia i tak dalej (wyreżyserowany po to, żebym się nie jąkał), potem wrzucam pozostałą część gry i komentarz końcowy + recenzja.

Od tej pory ustawiam też wszystkie filmy na publiczne, więc możecie je obejrzeć z mojego kanału na YT. A jak jakaś losowa osoba jakimś cudem trafi na te filmiki i wytknie mi, że jestem lamą, to trudno. :D

Odpowiedz