The Last Door

Jeśli jakaś gra nie ma swojego działu, napisz tutaj!
Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

The Last Door

Post autor: Oszust » 28 cze 2014, o 18:11

Przypadkiem ściągnąłem sobie, jako że nazbierało mi się euro za karty kolekcjonerskie... No i zapowiada się intrygująco.
Jeśli lubicie gry, które mają historię do opowiedzenia, to dajcie The Last Door szansę. Jestem właśnie po pierwszym epizodzie i cóż, nie żałuję. Mam taką taktykę na przygodówki- kubek napoju i jechane, niektóre idealnie zastępują książki.
Ta opowiada historię, która rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii, wrzosowiska, stare domy, te klimaty. No i wszystko podlane sosem a'la horror, który zaostrzył mi apetyt na ciąg dalszy. Jedziemy do domu przyjaciela, zmartwieni otrzymanym od niego listem... Co zastaniemy na miejscu? Oczywiście nie zdradzę :)
Gra zrobiona jest w stylu retro (którego, szczerze mówiąc, zaczynam nie cierpieć, za dużo tego), a piksele w niej są większe niż w grach na ZX Spectrum. Przestały mi przeszkadzać po 15 minutach, mam nadzieję, że w najgorszym przypadku będziecie mieć to samo. W każdym bądź razie nie zrażajcie się.
A czemu w ogóle polecam tą grę? Bo w pierwszym epizodzie znalazły się dwa momenty, które mnie wystraszyły :P Dzisiejsze gry bazują na wywoływaniu strachu za pomocą "wyskakiwajek" i ryku, wiecie o co chodzi. A ta się wyróżnia, bo straszy klimatem. Siedzi sobie człowiek ze szklaneczką whiskacza, wciąga w historię, a tu nagle dzieje się coś, co robi ciarki na rękach... Warto za te 5 euro niecałe, gra jest dla smakoszy gatunku :)

Plusy:
+ klimat (wiktoriańska Anglia, wrzosowiska, horror),
+ prostota wykonania, przystępny interfejs.

Minusy:
- piksele! Przedmiotów czasem nie da się rozpoznać, IMO przesadzili. Po czasie przestaje przeszkadzać.
- wygląda na niezbyt długą, pierwszy epizod zajął jakieś 30- 40 minut, no ale to wygląda na wprowadzenie dopiero...

Odpowiedz