Komiks "Gone with the Blastwave"

Czytałeś ciekawą książkę, opowiadanie, komiks? Forum o literaturze.
Awatar użytkownika
Wabciu
Moderator
Moderator
Posty: 205
Rejestracja: 23 gru 2012, o 21:59
Gry: Planetside 2, Star Conflict

Komiks "Gone with the Blastwave"

Post autor: Wabciu » 10 lut 2015, o 22:44

Bardzo fajny i humorystyczny komiks utrzymany w klimacie post-apo. Trzy strony walczą pomiędzy sobą w ogromnym mieście - czerwoni, niebiescy i najlepiej uzbrojeni żółci. Akcja dzieje się z perspektywy czerwonych (a konkretnie snajpera i piromana, nie pamiętam imion), próbujących bezsilnie odnaleźć drogę do wyjścia z miasta. Trochę klimatem mi przypomina Planetside (3 frakcje, bezsensowna wojna, rangi liczone wg. killi i te sprawy :P)

tutaj LINK ---> http://www.blastwave-comic.com/index.php?p=comic&nro=1

A tu pierwsza strona:
Obrazek

Tu bardziej szczegółowy opis z wiki:
-Opis fabuły
Dwóch żołnierzy frakcji nazywanej "Czerwonymi" wędruje po mieście zniszczonym wojną atomową. Otaczające ich wydarzenia komentują z właściwym sobie czarnym humorem, nawet te niezbyt wesołe, jak śmierć zmęczonego żołnierza frakcji "Niebieskich" albo zabicie kogoś kawałkiem gruzu. Z początku są samotni (nie licząc wrogów - "Niebieskich" i "Żółtych"). Dopiero w odcinku nr 18 spotykają żołnierzy swojej armii i przyłączają do nich. Jak wynika z ich wypowiedzi, włóczyli się po mieście od miesiąca.

-Postacie
Żołnierze - dwaj kumple włóczący się po mieście w poszukiwaniu wyjścia z niego. Główni bohaterowie komiksu. Można ich rozróżnić po uzbrojeniu - rozsądniejszy ma karabin snajperski i symbol celownika na hełmie, drugi ma symbol płomienia i miotacz ognia (do odcinka 45 bez amunicji)

"Czerwoni" - jedna z trzech poznanych armii biorących udział w wojnie. Noszą biało-czerwone kaski z symbolami oznaczającymi specjalizację, ich wizjery są okrągłe i podwójne (jak oczy), filtry masek - podwójne.

"Niebiescy" - przez innych nazywani "Niebieściuchy" ("Blues") - kolejna frakcja w mieście. Noszą kaski z niebieskim paskiem, mają owalne wizjery i pojedyncze filtry. Używają samolotów.

"Żółci" - lub "Żółtki" ("Yellows") to ostatnia znana armia wojny atomowej. Mają kaski z żółtym paskiem i maski z podwójnym filtrem i prostokątnym wizjerem. Mówią w innym języku niż "Czerwoni" i "Niebiescy". Używają czołgów.

"Zieloni" - nie występują w komiksie ale na oficjalnej stronie znajdują się obrazki przedstawiające Zielonych. Dowiadujemy się dzięki nim dlaczego przegrali wojnę oraz jak bardzo są głupi.

Cywile - czasem Żołnierze spotykają cywilów, wędrownych handlarzy, artystów, obserwatorów walk pomiędzy wojskami. Każdy spotkany cywil, który się przedstawił, miał na imię Stefan (Steve)

Awatar użytkownika
Wabciu
Moderator
Moderator
Posty: 205
Rejestracja: 23 gru 2012, o 21:59
Gry: Planetside 2, Star Conflict

Re: Komiks "Gone with the Blastwave"

Post autor: Wabciu » 10 lut 2015, o 23:30

Znalazłem jeszcze nieoficjalne polskie tłumaczenie (brakuje tylko kilka stron).

http://gwtb.chanibal.pl/komiks/

Jest nawet zrobiony krótki filmik:

Awatar użytkownika
Zhar
Posty: 3298
Rejestracja: 8 lis 2012, o 14:21
Gry: i zabawy różnorakie ;)
Lokalizacja: Łuków

Re: Komiks "Gone with the Blastwave"

Post autor: Zhar » 11 lut 2015, o 09:19

Fajny komiks. Można się nieźle ubawić w niektórych momentach :lol:

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec
Posty: 2004
Rejestracja: 12 paź 2012, o 15:57

Re: Komiks "Gone with the Blastwave"

Post autor: Michalinski » 11 lut 2015, o 22:15

Świetne to jest. :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość