Polecamy książki

Czytałeś ciekawą książkę, opowiadanie, komiks? Forum o literaturze.
Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Re: Polecamy książki

Post autor: Oszust » 14 gru 2012, o 15:56

Szczerze mówiąc, to nie znam żadnej z motywem Jeźdźców Apo... Ale jeden z nich, Śmierć, jest w fajny sposób pokazany w Świecie Dysku (co, jak mniemam, przeczytałeś już dawno) oraz takiej jednej gierce, na która zdecydowanie warto wydać kasę: The Book of Unwritten Tales :)

Awatar użytkownika
Senar
Bard
Bard

Post autor: Senar » 14 gru 2012, o 18:31

Czy czasem nie ma wszystkich tych jeźdźców w Czarodzicielstwie pokazanych? ^^ Prócz Śmierci oczywiście.

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 21 gru 2012, o 09:22

Myślę, że znalazłem coś w tym guście (z tego co widzę z tyłu okładki). Książka zwie się "Lewa ręka Boga" Paula Hoffmana.
Na razie mi się podoba.
Tył okładki:
Nazywa się Thomas Cale.
W niewłaściwym momencie otworzy niewłaściwe drzwi i ujrzy coś, co odmieni jego życie.
Na zawsze.
Jego przeznaczeniem jest stać się aniołem śmierci, lewą ręką Boga,
która ocali świat - albo go zniszczy...
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 21 gru 2012, o 10:10

Brzmi poniekąd jak historia Spawna, tylko ten pomagał Szatanowi ;)
Daj cynę po pierwszych 20 stronach, czy styl pisania jest fajny, proszę :)

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 21 gru 2012, o 11:16

Spawn był zaje....y :D
Kiedys czlowiek tylko czekał kiedy wyjdzie nastepny zeszyt ze Spawnem

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 21 gru 2012, o 14:18

Też go lubię, bo to jeden z pierwszych bohaterów "nie- cukierkowych". W sensie, że taki Superman czy Spiderman jedyne co mieli przechlapane to to, że musieli ukrywać swoją tożsamość i od czasu do czasu ratowac bliskich. Poza tym żyli spokojnie, mieli rodziny, dach nad głową (a propos, u Batmana brak rodziców rekomponsowała jego zamożność, w odróżnieniu od Pajączka czy Supermana był bogaty, że ho ho), ogólnie tak naprawdę mieli wszystko. Natomiast Spawn miał przechlapane. Ani domu, ani rodziny, baba poszła do innego, był paskudny, i jeszcze do tego służył Szatanowi. Dlatego ten bohater jest taki fajny, bo jemu najbardziej podświadomie współczujemy :P

SnipedPL
Twardziel
Twardziel

Post autor: SnipedPL » 26 gru 2012, o 22:15

Grzędowicz, Pan lodowego ogrodu:)
Trudi Canavan
To powinno na pewien czas wystarczyć:)

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 9 sty 2013, o 16:46

Widziałem książki Trudi Canavan w sklepach, chciałem kupić, ale za dużo teraz czytam, a kasy trzeba zaoszczędzić :P
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 9 sty 2013, o 17:32

Ja polecam wszystkie książki Rick'a Riordan'a ;) oraz klasy "Robinson Crusoe" :)
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 12 sty 2013, o 15:48

A ja chciałabym bardzo mocno polecić wam książki Siergieja Łukjanienki.

W Polsce najbardziej popularna jest jego seria o patrolach ("Nocny patrol", "Dzienny patrol", "Patrol zmroku", "Ostatni Patrol") - 2 pierwsze z serii zostały przez Rosjan zekranizowane - filmy równie godne polecenia co książki. Seria należy do gatunku urban fantasy - magowie, zmiennokształtni, wampiry itd. we współczensej Moskwie.

Genialny, cyberpunkowy cykl - Głębia ("Labirynt odbić", "Fałszywe lustra"). Większość fabuły rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości, w mieście Deeptown.

Dylogia - "Zimne błyskotki gwiazd" i "Gwiezdny cień" - to klasyczna space opera.
Cykl "Lord z planety Ziemia" - w Polsce wydany jako jedna książka, to również space opera, ale możnaby go określić jako baśń w realiach sci-fi.
Obydwie serie opisują wszechświat zamieszkany przez wiele ras na wielu planetach, ale w każdym z nich planeta Ziemia odgrywa całkowicie inna rolę...

Wyżej wymienione to moje najulubieńsze książki Łukjanienki, bo w zasadzie uwielbiam wszystkie jego dzieła. Ubóstwiam tego autora za ciekawe pomysły, wartką akcję, dużo zaskakujących rozwiązań, złożonych bohaterów i odpowiednią ilość przemyśleń i refleksji nad życiem i światem.

Tak więc czytać Panowie!! (abym miała z kim o jego książkach rozmawiać ;) )
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Odpowiedz