Polecamy książki

Czytałeś ciekawą książkę, opowiadanie, komiks? Forum o literaturze.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Polecamy książki

Post autor: divibyzero » 30 lip 2013, o 06:11

Czytał ktoś może "Artemis Fowl" autorstwa Eoin Colfer? Wydaje się, że dobra seria fantastyczna
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

fright1
Stalker
Stalker
Gry: planetside 2

Post autor: fright1 » 27 paź 2013, o 11:18

Ja z góry chciałbym polecić
Hyperion,
Zagłada Hyperiona
Endymion
Triumf Endymiona
Wszystkie książki z jednej serii autorstwa Dona Simmonsa. Wciągające sc-fi, które naprawdę warto przeczytać.

Ethrin
Stalker
Stalker

Post autor: Ethrin » 2 lis 2013, o 11:33

Jeśli ktoś lubi sobie poprzestawiać pojęcie fantastyki polecami Kroniki czarnej kompani Glena Cooka. Czytałem 4tomiszczowe nowe wydanie i muszę przyznać że dawno żaden cykl mnie tak nie sponiewierał i do tej pory zastanawiam się czy pozytywnie czy negatywnie. ;) Póki co nawet nie myślę by ponownie sięgać po ten cykl za bardzo boję się o swój wolny czas. :lol:

Stunshooter
Stalker
Stalker

Post autor: Stunshooter » 29 gru 2013, o 10:23

Szukam dobrej literatury wojennej w stylu Paragrafu 22 lub Króla Szczurów. Może ktoś coś polecić?
Ze swojej strony zachęcam do przeczytania obu powyżej wymienionych książek. Dam wam przedsmak tego co możecie przeczytać w Paragrafie 22 :)
-Wiesz, jak to jest - podlizywał mu się doktor Daneeka robiąc cwaniackie, porozumiewawcze oko. - Po co mam ryzykować, jeżeli to nie jest konieczne?
- Jasne - zgodził się Yossarian.
- Co za różnica, czy jestem w samolocie, czy nie?
- Żadnej.
- No właśnie - mówił doktor Daneeka. - Kto smaruje ten jedzie. Ręka rękę myje. Rozumiesz? Ty mnie podrapiesz w plecy, to i ja ciebie podrapię w plecy.
Yossarian zrozumiał.
- Nie zrozumiałeś mnie - powiedział doktor Daneeka, kiedy Yossarian zaczął go drapać po plecach. - Mam na myśli współpracę. Przysługa za przysługę. Ty zrobisz coś dla mnie, ja zrobię coś dla ciebie. Rozumiesz?
- Zrób coś dla mnie - zażądał Yossarian.
- Nie da rady - odparł doktor Daneeka.

dmn
Stalker
Stalker
Gry: Divinity: grzech pier...

Post autor: dmn » 7 sty 2014, o 11:33

"Paragraf 22" świetny absurdalny humor, w niewesołych realiach wojennych - też polecam. Film też niezły. Ogólne daje do myślenia mimo ogromu pozornej abstrakcji.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 7 sty 2014, o 12:07

Ja mam 2 książki spoza fantasy, horroru, s-f. Piłkarskie książki. Autobiografia i zbiór różnych anegdot i historii spisane przez Krzyśka Stanowskiego (dziennikarza i właściciela strony waeszło.com)

"Spalony" Andrzeja Iwana.

Spojrzenie na polską piłkę końcówki lat 70, całe lata 80, oczami piłkarza Wisły i Górnika Zabrze. Biografia śmieszna i smutna. Hazard, alkohol, upadek dobrego piłkarza klubowego i reprezentacyjnego.
Anegdoty, wesołe opisy życia piłkarzy tamtego okresu. Książka naprawdę wciągająca.

"Wszystko, co wiedziałbyś o piłce nożnej, gdyby Cię nie oszukiwano" Grzegorza Szamotulskiego

Zbiór anegdot Szamo (95%) i kilku jego kolegów z boiska. Książka przy której łzy płyną ze śmiechu od pierwszej strony do ostatniej.

Awatar użytkownika
zia
Stalker
Stalker
Gry: DayZ SA, STO, Planetside2

Post autor: zia » 25 mar 2014, o 11:11

Polecić mogę ja :
Gniazdo światów - Autor: Marek S. Huberath. Książka nietypowa, ale naprawdę sponiewierała mnie psychicznie. Sporo czasu spędziłem rozmyślając, czy mam prawo przeczytać ostatni rozdział. Czy to zrobiłem - nie odpowiem :)
Twórczośc Lema - ostatnio wróciłem po 15 latach i nie zestarzała się zbytnio, wręcz przeciwnie.
Zaginiona Flota - Jack Campbell - dla fanów space opera i zmagań kosmicznych okrętów pozycja obowiązkowa, dzięki tym książkom sięgnałem po nBattleStarGalactica i star treki:)
http://ziafigs.blogspot.com Mały blog z moim malowaniem :)

Ingress - Resistance

Awatar użytkownika
zia
Stalker
Stalker
Gry: DayZ SA, STO, Planetside2

Post autor: zia » 6 sie 2014, o 13:57

Seria o Honor Harrington i reszta z "Honorverse", wraz z Zaginioną Flotą totalne must have dla kazdego fana kosmicznych pancernikow i walk. Obecnie na smastfony itd jest gra Tales of Honor, pod tym samym tytulem wychodzi obecnie seria komiksow a kwrotce ma ie pojawic film ( mam nadzieje ze nie jesdyny ).
http://ziafigs.blogspot.com Mały blog z moim malowaniem :)

Ingress - Resistance

domki balfala
Przybłęda
Przybłęda
Kontaktowanie:

Post autor: domki balfala » 25 lut 2016, o 16:43

O dobrą fantastykę wcale nie jest łatwo. Pełno na rynku chłamu... ale wciąż można znaleźć perełki. Zgadzam się - Kossakowska jest rzeczywiście genialna! Ja mogę polecić Historyka E. Kostowej - napisana bardzo ładnym klasycznym językiem, świetny jest Dzienny patrol - Łukjanienki (cała seria jest rewelacyjna). Podobno nakręcony został film na podstawie książki, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Teraz czytam zbiór opowiadań różnych autorów - Łotrzyki. Zapowiada się całkiem dobrze.
domki nad morzem balfala

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 28 lut 2016, o 18:29

domki balfala pisze:świetny jest Dzienny patrol - Łukjanienki (cała seria jest rewelacyjna). Podobno nakręcony został film na podstawie książki, ale nie mogę go nigdzie znaleźć.
Zekranizowano "Nocny patrol jako dwa filmy "Straż Nocna" i "Straż Dzienna". Swietne filmy.

Odpowiedz