Polecamy książki

Czytałeś ciekawą książkę, opowiadanie, komiks? Forum o literaturze.
Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Polecamy książki

Post autor: Johnny » 7 gru 2012, o 14:25

Cześć :D Zakładam ten temat, żebyście polecali tu różne książki.
Ja sam polecam serię Siedem Królestw autorki "Cinda Williams Chima" oraz serię "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz
"Olimpijscy herosi" (kontynuację poprzedniej serii) Ricka Riordana.
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Re: Polecamy książki

Post autor: Oszust » 8 gru 2012, o 11:22

Percy Jackson to nie jesty o nastolatku, który ma jakieś tam powiązania z bogami z Olimpu, czyli taka dziwna, amerykańska bajka łącząca świat współczesny ze starożytnym? :)
A te Siedem Królestw to o czym, tak w skrócie?

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 8 gru 2012, o 11:23

Polecam także (wiadomo) Wiedźmaka naszego ukochanego, książkę Dziewiąty Mag i jej kontynuacje autorki A. R. Reystone (pseudonim polskiej pisarki) oraz serię Eragon Christophera Paoliniego. Dobrze zgadujesz z tym Percy Jacksonem (było w kinach ale słabe). Siedem Królestw trudno opisać w skrócie bez spoilerów... Przepiszę tekst z tyłu pierwszej książki, bo akurat mam pod ręką:

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne – rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć.

Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona – czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot.

Tymczasem Raisa ana’Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea – legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany – niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo.

Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.
Skopiowałem z neta :D
Ostatnio zmieniony 8 gru 2012, o 18:00 przez Johnny, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 8 gru 2012, o 13:47

Oszust pisze:Percy Jackson to nie jesty o nastolatku, który ma jakieś tam powiązania z bogami z Olimpu, czyli taka dziwna, amerykańska bajka łącząca świat współczesny ze starożytnym? :)
A te Siedem Królestw to o czym, tak w skrócie?
Oglądałem film tego Percy Jackson i nie był taki tragiczny :mrgreen: Chociaż target serii i filmu był tak mniej więcej dla nastolatków to jednak chciałem kiedyś przeczytać. Rick Riordan o ile się nie mylę to imię autora książek. Powiedziałbym, że seria powstała na fali Eragona, który również celuje w podobną grupę czytelników. Eragon nawet mi się podobał (pierwsza część, bo kolejne to już popłuczyny), więc może Ci Bogowie Olimpijscy będą dobrzy do relaksu ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 8 gru 2012, o 17:59

W sumie to film był nawet nawet, ale chodzi mi o różnice między książką a filmem. Lubię się bawić w wyszukiwanie takowych :)
I pękł.

Awatar użytkownika
Senar
Bard
Bard

Post autor: Senar » 8 gru 2012, o 18:03

To ja z mojej strony polecę cykl "Temeraire" Naomi Novik czyli alternatywna historia świata jakiego znamy, gdzie smoki, w czasach Napoleońskich, są używane jako siły lotnicze. Dość ciekawa seria, która naprawdę bardzo mi się spodobała mimo, że psiocze na fantasy inne niż medieval-themed.

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 8 gru 2012, o 18:15

@up
Jaka jest pierwsza część? Chętnie poczytam :]
I pękł.

stopak
Nawigator
Nawigator
Gry: SW:TOR, Planetside 2

Post autor: stopak » 8 gru 2012, o 20:04

Ja ogólnie mogę polecić twórczość kilku znanych (bądź mniej) Panów: Phillip K. Dick, Isaac Asimov, Terry Pratchet, William King, Andrzej Pilipiuk, H.P. Lovecraft, Maja Lidia Kossakowska (Pani ^^). Oprócz tego polecam serię Dragon Lance, Diuna (trochę ciężkie) i różnego rodzaju alamanachy i zbiory opowiadań (w empiku od jakiegoś czasu można sporo fajnych znaleźć).

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 8 gru 2012, o 20:11

@up
Zrobię sobie listę przed jakimś wyjściem do empika :D.

Też polecę Świat Dysku Terry'ego Pratchetta :P Czytałem tylko książkę "Mort", ale wciągnęło mnie na maksa!
Ostatnio zmieniony 8 gru 2012, o 20:16 przez Johnny, łącznie zmieniany 1 raz.
I pękł.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 8 gru 2012, o 20:12

stopak pisze:Ja ogólnie mogę polecić , Terry Pratchet, Andrzej Pilipiuk, Maja Lidia Kossakowska (Pani ^^). Oprócz tego polecam serię Diuna
Widze podobne klimaty czytamy :)
Ahhh Pilipiuk i jego Wędrowycz. Kossakowskiej uwielbiam ksiązki o aniołach. Dla mnie bomba.
Pratchet i seria Diuna (nie Pratchet'a) to klasyka wiec nie ma o czym nawet pisać

Odpowiedz