Pomysły na konkursy ;)

Promocje, Konkursy, Sweet Deals, Giveaways.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Pomysły na konkursy ;)

Post autor: divibyzero » 17 sty 2014, o 11:13

Cześć!

Na forum Azyl Alfa stosunkowo często organizujemy jakieś konkursy (co głównie zawdzięczamy Zharowi - co chwila ma jakieś "nadmiarowe" gry, które postanawia dobrodusznie oddawać, jak go spotkacie to wymasujcie mu stopy w podzięce!). Nie chcemy, żeby było zbyt łatwo, więc prześcigamy się w wymyślaniu coraz to nowych (i głupszych) zadań konkursowych.

W najbliższej przyszłości powstaną najprawdopodobniej kolejne konkurencje (może DayZ Standalone? kto wie... ;) ). Dlatego pytanie do was - jakie macie pomysły na konkursy?

Tematyka najlepiej związana z science-fiction, post-apo, fantasy, generalnie fantastyka. Najchętniej bym widział konkurencje, które nie wymagają jakiś specjalnych umiejętności (rysowanie, śpiewanie, nagrywanie filmów itp), chociaż takie konkursy też na pewno się kiedyś u nas pojawią (jak będzie więcej użytkowników). Na przykład "odpowiedz na pytanie...", albo "co byś zrobił w sytuacji gdy...", wymagają tylko ruszenia mózgownicą i kreatywności.

Zatem rzucajcie pomysłami - jakie tylko przyjdą wam do głowy!

W najbliższym czasie powstanie zapewne konkurs o tematyce post-apo, dlatego takie pomysły sugeruję na początek.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: Pomysły na konkursy ;)

Post autor: Zhar » 17 sty 2014, o 11:50

Ja ze swojej strony napiszę tylko, że raz na miesiąc postaram się wstawić jakąś ciekawą grę na konkurs. (Zawsze będzie to początek miesiąca).

Ogarnę konkurs który na razie trwa i potem co miesiąc będzie 1 gra (może nie nowości ale coś ciekawego). W sumie jeszcze się coś znajdzie ale to mam nadziej, że Zack zareklamuje w filmiku z DayZ ;)

W luty będzie prawdopodobnie Starbound którym się tu tak zachwycamy ostatnio + ścieżka dźwiękowa z gry. Tak na 99%.

Tak więc podsyłajcie pomysły na tematy konkursów.

PS. Plusować też możecie hehehe :lol:

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 17 sty 2014, o 12:51

Kurde Zhar, jesteś gość! Nie chciałbyś tych gier na allegro opylić, zamiast oddawać darmozjadom na Azylu? :) (boję się zadawać to pytanie, bo jeszcze ograniczysz nam ilość konkursów!)

Jeśli chodzi o konkursy post-apo (DayZ) to myślałem nad czymś w ten deseń
"Idziesz przez świat dotknięty apokalipsą, w opuszczonym miasteczku drogę zastępuje Ci grupa bandytów z maskami..."
"Kiedy jesteś na zwiadzie, wokół pełno zombie, a Tobie strasznie chce się sr*ć. Jakie są Twoje metody na spokojne sranie/oddawanie moczu, gdy zagrożenie jest niedaleko?"

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 17 sty 2014, o 13:00

Zack pisze:Kurde Zhar, jesteś gość! Nie chciałbyś tych gier na allegro opylić, zamiast oddawać darmozjadom na Azylu?
Nieee po co sprzedawać, nie chce mi się alledrogo ogarniać i pamiętać co komu sprzedałem i że muszę wysłać :lol:. Jakoś lubię tych naszych użytkowników forum to po co mam komuś obcemu oddawać :lol: Do tego większość gier mam za free (gameminer) albo za cenę taką że śmiech (Humble, przeceny)
Zack pisze:"Kiedy jesteś na zwiadzie, wokół pełno zombie, a Tobie strasznie chce się sr*ć. Jakie są Twoje metody na spokojne sranie/oddawanie moczu, gdy zagrożenie jest niedaleko?"
Padłem :lol: Podoba mi się ta życiowa sytuacja :lol:

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 17 sty 2014, o 19:16

Tak patrząc po wcześniejszych konkursach stwierdziłem, że ludziom nie chce się odpowiadać na te związane z napisaniem czegoś, i jest to dość logiczne. Człowiek musi napisać coś, czego pisać mu się nie chce, a oceniać to będzie subiektywnie autor konkursu, czyli wygra praca, która niekoniecznie jest najlepsza, a tylko najbardziej podoba się organizatorowi ;)
Żeby konkurs chwycił, powinien łaskotać uczestników po ośrodkach przyjemności w mózgu, sprawić, że będą chcieli porywalizować.
Dobrym pomysłem są zagadki, koniecznie wymyślone samodzielnie (ah, ta moja nieskromność :P ), żeby w necie nie było odpowiedzi. Ostatnio myślałem też nad czymś tak banalnym, jak to, kto wstrzeli się najbliżej liczby, którą sobie wymyślę (wybieram z przedziału 1-100, i kto poda najbliższą mojej, wygrywa)- bo jeśli nikomu nie chce się pisać "opowiadania", to już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podać liczbę, to łatwe. Jeśli konkursiwo będzie tak banalne, to może odezwie się ktoś, kto dotychczas się nie odzywał, i Azylowi przybędzie nowy dyskutant ;)
Można też zorganizować zawody w którejś z darmowych gier na Steam. Ogłosić dzień i gramy online mecze, kto wygra, zgarnia nagrodę. Albo kto najlepiej zatańczy postacią w grze- możliwości jest dużo, to tylko przykłady.
Należy pamiętać, żeby warunki uczestnictwa nie eliminowały wielu uczestników- nie każdy robi zdjęcia, nagrywa filmy czy muzykę, więc te typu "konkurs na najlepszy..." raczej nie przyciągną wielkiej rzeszy uczestników.
No to z grubsza tyle :P

EDIT: pojedynek papier, nożyce, kamień. Wybieramy dzień, zawodnicy grają o określonej godzinie na zasadzie wysłania PW do organizatora, tu na forum :P Można zbudować drabinki jak w pucharach, grać jeden pojedynek dziennie każdy, albo ligę każdy z każdym, zależnie ilu graczy wystartuje :P

EDIT 2: zagadki detektywistyczne, najlepiej własnego pomysłu ;)

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 17 sty 2014, o 19:34

@Oszust - wg mnie "obiektywny" konkurs to bzdura. Po pierwsze - każdy człowiek jest w lepszy lub gorszy w jakiejś dziedzinie, nie ma konkurencji obiektywnej (no chyba, że ślepe szczęście - w losowaniu numerków wszyscy są równi). Po drugie - konkursy "subiektywne" są najciekawsze. Wyłania się użytkowników, którzy wyróżniają się jakąś umiejętnością (kreatywność, umiejętność pisania, BRAK LENISTWA itp.). Jako organizator stwierdzam też, że przeglądanie prac konkursowych sprawia dużo frajdy i satysfakcji - widać napracowanie, zaangażowanie i nieraz wybitne odpowiedzi (co jest dużo fajniejsze IMO niż jakiś bezosobowy wynik w grze typu numery lotto ;) )
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 17 sty 2014, o 19:44

Jeśli chodzi o mnie, to zwykle nie biorę udziału w konkursach bo:
1. Jak na forum "Biblioteka gier" nie ma nic nowego w PS2, to resztę biorę opcją "Zaznacz jako przeczytane" i czasem umyka.
2. Czasem dziwnie się to nazywa. Np. Konkurs Project Zomboid - byłem przekonany, że chodzi o grę, której nie znam i poznawać nie zamierzam (bo nie mam czasu na więcej niż jedną grę)
3. Jeśli mam pisać, to tylko opowiadania - w wierszach się nie widzę, zdjęć ostatnio jak na lekarstwa, filmów robić nie umiem i zdecydowanie nie rzeźbię.

Chyba tyle. Ale jakby był jakiś epicki konkurs, to dajcie znać.

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 17 sty 2014, o 21:46

Ja za free rozdaje w tym temacie konkurs-t869.html a i tak mam problem ze znalezieniem chetnych.

Oszust ma kilka fajnych pomysłów. Ja tam mogę czasem zaszaleć i dać coś ciekawego ale jak będzie brało w tym udział 3 osoby to jaki jest sens ? A kilka gier jeszcze mam zbędnych.

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 17 sty 2014, o 23:00

Ale ja odpowiedziałem :o A wracając do tematu. Tymi konkursami trzeba zrobić wielką akcję promocyjną azylu alfa.

1.Fajnym pomysłem wydaje mi się zrobienie konta na YT Azyl Alfa i do tego założyć konta (jak Zack) użytkowników którzy coś by tam kręcili (ja chętnie) i każdy z tych co kręci, ma hasło do konta azylowego. Da to więcej widzów, większy rozgłos itp itd.

2.Trzeba komentować dużo znanych filmików z tematyką post apo i gier na YT. Ludzie dość często sprawdzają osoby które walną kreatywny komentarz.

3.Udostępniać na fb

4.Można zgłosić się do jakieś kafejki czy coś w tym stylu że jest organizowany konkurs pod tym i tym adresem co ludzi przyciągnie

-5-. Dać reklamę w gazecie powiatowej XD
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 17 sty 2014, o 23:01

A i PS (nie nabijam postów) Przepraszam trochę za brak ładu i składu ale śpiący jestem :)
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Odpowiedz