Bar Post-Apo

Sztuka, kultura, niepasująca do innych działów. Fantastyka i nie tylko.
Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Bar Post-Apo

Post autor: Emka » 29 sty 2013, o 13:50

(No to aby nie spammować tylko na mini-chacie... :P)

Marzy mi się kupić kiedyś jakiś stary szrot czy złomowisko i otworzyć tam bar w klimacie post-apo. Mur ze starych samochodów, parkiet np. w 2 pospawanych autobusach, zamiast normalnych stolików, kilka oldschoolowych samochodów przerobionych tak aby zmieścić wygodne kanapy i stoliki. No a sam bar - koniecznie solidny na tyle, aby można było na nim tańczyć - i obsługa/barmanki jak w filmie Coyote Ugly (http://www.imdb.com/title/tt0200550/?ref_=sr_1)

Pomijając wszelkie niezbędne pozwolenia i zezwolenia, myślicie, ze taki pomysł by się sprzedał? Chodzilibyście do takiej knajpy ? :D
Jak byście ją urządzili? Co by tam jeszcze pasowało?
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Re: Bar Post-Apo

Post autor: Zhar » 29 sty 2013, o 13:55

Ja bym mury zrobil normalnie z żużlaków, podłoga deski albo wspomniane dachy autobusowe. Stoliki ? Hmmmm ciezko poweidziec ale jakies pozbijane plyty, kanapy ze starych sof chyba.

Obrazek

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 29 sty 2013, o 14:34

Jeśli masz pomysły na prowadzenie czegoś takiego, to jak najbardziej bym wpadał, jako że lubię takie klimaty ;) Pomysły, czyli to, jak ciagle przyciągać klientów, jakieś projekcje filmów post- apo, podawanie na blaszanych talerzach jak z Mad Maxa i takie tam.

W Trójmieście chyba nie ma czegoś takiego aktualnie, myślę że taki pomysł ma szanse. Jak każdy, którym zajmuje sie ktoś z sercem- bo to jest, moim zdaniem, recepta na sukces. A Ty lubisz te klimaty i zapewne tak byc prowadziła tą knajpę ;) Jak znajdziesz miejsce, gdzie będzie niewielki czynsz, to tym bardziej wypali. Unikaj tylko Starówki- tam są chorzy ludzie (ci, od których można wynająć lokal, na początku wezmą mało, a jak widzą, że Ci idzie, to zaczynają chapać dla siebie coraz więcej) oraz wspólnoty mieszkaniowe. Te wspólnoty to coś, co powoduje, że Starówka o północy wymiera...

PS. A grałaś w Rage? Tam był fajny bar... :P

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 sty 2013, o 15:17

Nie było tak trudno założyć nowy temat, prawda? :D

Jest różnica pomiędzy barem stylizowanym na post-apo, gdzieś w centrum miasta, a całą bazą i Azylem na środku pustyni ;) Ja tego typu bar widziałbym jako cały połać terenu, gdzieś poza wielkimi aglomeracjami - zarabiać można by na przejezdnych (w pobliżu autostrady) albo turystach. Wtedy kilka arów ziemi można zagospodarować na:
  • hostel
  • plac zabaw dla dzieci
  • restaurację
  • mur z wraków aut
  • wrak samolotu w środku
  • poligon do paintballa
I tona innych bajerów ;)
Sukces na całą Europę gwarantowany!

No ale oczywiście wypada zacząć od barku na ulicach Gdańska ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 29 sty 2013, o 15:19

Ale z rozbitym śmigłowcem w ogródku.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 29 sty 2013, o 15:22

Zack jedyne miejsce jakie by pasowało to Góry Świetokrzyskie na granicy województw mazowieckiego i świetokrzyskiego. Tam jest w miare pusto i trudnodostepnie. Jedyny minus - ciezko trafić :lol:

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 sty 2013, o 15:24

Zhar pisze:Zack jedyne miejsce jakie by pasowało to Góry Świetokrzyskie na granicy województw mazowieckiego i świetokrzyskiego. Tam jest w miare pusto i trudnodostepnie. Jedyny minus - ciezko trafić :lol:
Jak dla mnie to mógłby być nawet wielkopolski las czy pomorskie pole :P
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 29 sty 2013, o 21:55

No mała knajpa w klimacie post-apo na pewno jest łatwiejsza do zrealizowania, niż całe takie złomowisko czy taki wielki Azyl jak opisałeś Zack. No a z tym hostelem to dobra opcja, bo tego typu bar czy cały kompleks na pewno nie mógłby sie znajdować w centrum miasta, a więc i z dojazdami byłyby problemy.

Rozbity śmigłowiec w ogródku mógłby wyglądać malowniczo, tylko skąd taki wziąć ? :P

No ale na razie to i tak bardziej w sferze marzeń - bo na otwarcie knajpy potrzeba sporo funduszy - a nie wiem czy można dostać dotacje na coś takiego...

Chociaż z drugiej strony sama specyfika takiego miejsca obniżyłaby koszty w stosunku do "normalnych" barów - bo większość mebli, wyposażenia, naczyń, możnaby pozbierać po znajomych, piwnicach no i wykonać samemu trochę elementów wystroju wnętrza :)

A w Rage'a niestety nie grałam, komp mnie ogranicza ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, o 22:26 przez Emka, łącznie zmieniany 1 raz.

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 29 sty 2013, o 22:10

Mało to śmigłowców lata? :) Jak w Afganistanie nauczyli się obsługiwać stingery to i i my ogarniemy. :) Taki bar to fajna opcja, ale ja preferowałbym bar stylizowany na post apo, a nie post apo stylizowane na bar. :) Czyli powiedzmy takie cywilizowane post apo, konwencja zachowana, wraki, może trochę pyłu, przetartych karoserii, ale wszystko jednak schludne i czyste w miarę możliwości. :)

Opcja z barem w opuszczonym okręcie wojennym rozumiem zbyt kosztowna? :P

Albo bar w Falconie Millenium! :O To by było.

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 29 sty 2013, o 22:29

Michalinski pisze: wszystko jednak schludne i czyste w miarę możliwości.
w miarę możliwości ;)
Michalinski pisze:Albo bar w Falconie Millenium! :O To by było.
Jak jakiegoś skołujesz, to otworzę w nim bar :P

Odpowiedz