Galerie wszelkich miejsc opuszczonych, ruin oraz wraków

Sztuka, kultura, niepasująca do innych działów. Fantastyka i nie tylko.
Awatar użytkownika
Tescka
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: DayZ SA/mod, Mafia2, L4D2, Portal2, SWTOR

Re: Galerie wszelkich miejsc opuszczonych, ruin oraz wraków

Post autor: Tescka » 24 sty 2014, o 20:45

Hej, dajcie znać gdzie to jest mniej więcej, bo skoro widać żurawie to to dość niedaleko.

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 24 sty 2014, o 20:56

P....e przeprowadzam się do Gdańska, u mnie nie ma takich fajnych miesc :P

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 25 sty 2014, o 00:29

To musi się chować gdzieś za tymi kamienicami naprzeciwko zajezdni autobusowej, nie ma bata. Dziś tam jechałem, po lewej (jadąc w stronę Nowego Portu) są tory i żadnego budynku przypominającego szpital. W sumie mogłem skręcić tam na światłach, ale pomyślałem o tym pół sekundy za późno, i nie było jak zawrócić, a w stronę Zieleniaka korki i mi się już nie chciało.
Dam lub damy cynę, spoko ;)

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 25 sty 2014, o 09:19

No ja tamtej okolicy nie znam zupełnie, raz tylko w okolicy stoczni byłam na koncercie. Ale fajnie, już się nie mogę doczekać zwiedzania :D
Po linku który rzuciłeś trafiłam na innego bloga - i ta miejscówka wygląda ciekawie, wybrałabym się :): http://www.fotoeksploracja.blogspot.com ... kraju.html
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 25 sty 2014, o 12:03

Szkoda, że w tym LOK-u widać gdzieniegdzie Specjala i inne butelki, znaczy menele tam popijają, czyli nie ma dreszczyku emocji z cyklu "jestem tu pierwsza od lat" ;)

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 28 sty 2014, o 20:15

Byłem dziś obczaić ten szpital, Emko, no nielicho wygląda. To taki wysoki budynek tuż obok hotelu Gryf, i jeden niższy obok, połączone. Ten wyższy chyba z 6 pięter ma, da się wejść, obeszliśmy z Michałem. Są dwa wejścia, jedno od strony ulicy (Marynarki Polskiej), drugie od tyłu i dość wygodne, jest tylko krata sięgająca do piersi, łatwo da się ją przejść. Z tego, co poświeciliśmy do środka, to klimaty rodem z opuszczonych szpitali psychiatrycznych ;) Napis na ścianie "przycisk przeciwpożarowy", jakiś bojler, jakieś archiwum... Nie wiedziałem, że takie coś sobie stoi i to w samym środku miasta. Normalnie prawie jak szpital na Zaspie ;)
Najlepiej będzie się tam wybrać wieczorkiem, nikt nie przyluka, jak wejdziemy.
Trzeba uważać na otwarte studzienki dookoła budynku, pewnie złomiarze wynieśli. Michał złapał mnie o krok od jednej, mało brakowało, a bym seplenił podczas pisania.

Prawdopodobnie będę mógł w sobotę iść, jak nie, to w każdy wieczór w przyszłym tygodniu prócz środy. Jak Tobie pasuje?
Michał też by chciał iść, zabieramy go? ;)

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 29 sty 2014, o 09:23

Ooo super :D Brzmi naprawdę zachęcająco :) Przed chwilą wygooglałam na mapie ten szpital, faktycznie wielki gmach. Ciekawe czy hotel reklamuje się sąsiedztwem opuszczonego szpitala ;)

A nie było nigdzie widać informacji o ochronie?

Co do terminu, sobota tak średnio, pewnie będę odpoczywać po opijaniu urodzin ;) W tygodniu pasuje mi jak najbardziej, ale najlepiej byłoby wybrać dzień, gdy nie będzie poniżej -10 °C
Oszust pisze:Michał też by chciał iść, zabieramy go?
Przyda się "tubylec" ;) Ja pewnie będę musiała zabrać faceta, bo znając życie nie puści mnie samej z nieznajomymi facetami zwiedzać wieczorem opuszczonego szpitala ^^

W 4-5 osób (jeśli Tescka też będzie chciała się zabrać) będzie ekipa w sam raz ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, o 09:59 przez Emka, łącznie zmieniany 1 raz.
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 sty 2014, o 09:31

A już myślałem, że Nasz Michał w Gdańsku siedzi i szpitale z Oszustem zwiedza :P Dacie zdjęcia gdzieś z wyprawy na privie albo nawet na forum ? ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Tescka
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: DayZ SA/mod, Mafia2, L4D2, Portal2, SWTOR

Post autor: Tescka » 29 sty 2014, o 11:32

Ja wątpię bym mogła, bo ani mój chłopak, który niestety nie będzie mógł się zabrać, ani moja mama nie byli by zadowoleni, że z jakimiś obcymi ludźmi stare szpitale zwiedzam xD Może kiedyś. Aczkolwiek chętnie zdjęcia pooglądam ;)

Oszust
Cyborg
Cyborg

Post autor: Oszust » 29 sty 2014, o 14:10

A nie było nigdzie widać informacji o ochronie?
Była tylko tabliczka "teren prywatny, wstęp wzbroniony", ale nikt nas nie pogonił.

Co do zdjęć to pewnie, że coś się porobi- chociaż ja tam za bardzo pstrykać nie lubię, ale od biedy się poświęcę ;)

No dobra, to się ustawimy, szpital nie ucieknie, możemy poczekać na dni powyżej -10' C ;)

PS. Gdyby ktoś sam tam podjechał pooglądać jak to wygląda, to proszę pamiętać o otwartych studzienkach! W nocy są to czarne plamy ukryte pomiędzy kępkami trawy, nie jest trudno wpaść. Co prawda śmierć nie grozi (wpadniemy do pasa, może piersi), ale zaboleć może.

Odpowiedz