Jakie słuchawki kupić?

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Jakie słuchawki kupić?

Post autor: divibyzero » 28 lut 2014, o 13:37

Czytałem sobie trochę o tych waszych słuchawkach "Creative Fatality" i przyznam, że osobiście będę się od nich trzymał z daleka ;)

Bardzo dobry i wiarygodny blog na temat sprzętu audio - http://www.audiofanatyk.pl Polecam sobie poczytać kto tworzy recenzje tam zamieszczane, jeśli ktoś ma wątpliwości ;)

Jeśli chodzi o słuchawki pokroju Creative Fatality:
Zjawisko powstawania słuchawek klasy „4gamers”
Szczerze, uważałem i nadal uważam że wszelkie Siberie, 5Hv2, czy też Fatal1ty są w mniejszym bądź większym stopniu przereklamowane, a polecane głównie na forach CS i co ciekawe, nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Pojęcie słuchawek dla graczy powstało w celach czysto marketingowych, ponieważ dobierając odpowiednie słuchawki stereo, obojętnie czy z mikrofonem wbudowanym czy bez, uzyska się w ogromnej ilości wypadków o wiele lepszy i trwalszy sprzęt. Gry nie stawiają przed słuchawkami w zasadzie żadnych większych wymagań, poza ogólnie pojętym realizmem i pozycjonowaniem źródeł pozornych. Jeśli więc słuchawki sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce pod kątem przestrzenności, separacji i lokalizowania dźwięku, nie będą miały najmniejszego problemu z jakąkolwiek grą. Mikrofon zawsze można dokupić osobno, co tylko pozornie jest kiepskim rozwiązaniem i w dalszej części tekstu dokładnie wyjaśnię dlaczego.

Z kolei argumentowanie że dane słuchawki dla graczy są dobre bo jakiś tam klan ich używa, jest po prostu niewyobrażalną bzdurą – taki fakt nigdy nie był, nie jest i nie będzie dowodem na to, że konkretne słuchawki są dobre, do tego najczęściej są one przekazywane członkom ekip na zasadzie sponsoringu ze strony danej firmy.

Wielu graczy nie zdaje sobie więc sprawy z tego że plakietka „for gamers” jest tylko znaczkiem doklejanym przez producenta. Istnieje sporo możliwości wyboru ponad popularnymi Fatal1ty, SteelSeriesami, czy też wynalazkami 5.1 zbierającymi tyle samo pochwał co krytyki. Popularność nie bierze się jednakże stąd że jest to „dobry sprzęt”, tak samo niepopularność rozwiązań znanych producentów z tego, że jest tym „złym”, a co bardzo ładnie skomentował Chim3r4, swego czasu moderator działu audio na forum.pcformat.pl:

- „(…) kompletnie nie zależy im na scenie e-gamingu – oni mają swoją elitę, którzy kupują te słuchawki, bo wiedzą, że żadne Creativy czy Siberie nie dorastają im do pięt. A poza tym nie reklamują się bo nie muszą – mają swoją rzeszę klientów. Jak ktoś się zna na strefie dźwiękowej na rynku to na pewno zna te marki, bo to światowy top.

A dlaczego Creative czy Siberie są takie popularne? Po 1. – to sprzęt tworzony masowo, tu nie zależy na tym by każda sztuka była idealnie wykonana i zapewniała to co musi w kwestii dźwięku, po 2. – reklama najlepszych mega pro graczy e-gamingu chyba coś daje nie?, po 3. – ludzie kupują to na zasadzie owczego pędu – on ma takie słuchawki! ja też chce takie! – działa coś to w ten deseń.”

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... e-do-gier/
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 mar 2014, o 15:17

Ja ostatnio kupiłem słuchawki Superlux HD 681 za 99 zł. W tej cenie te słuchawki nie mają sobie równych, jestem bardzo zadowolony ;)

Bebechy tych słuchawek są identyczne jak AKG K240, które kosztują 500 zł i są uznawane za jedne z najlepszych słuchawek do domu/studio.

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu ... -muzyczne/

Awatar użytkownika
R0mA
Nomada
Nomada
Gry: PlanetSide 2, ArmA, Project Reality, Battlefied.
Lokalizacja: Poland, Slask, Bielsko-Biala/Italy, Piemonte, Biella

Post autor: R0mA » 29 mar 2014, o 15:43

Superluxy 681B, Siberia v2 (Do gier), Sennheiser HD 202 II, AKG K 77, Creative Aurvana Live. < --- Te polecam, tanie i dobre.

Nie kupuj słuchawek 5.1 i 7.1, bo to ściema < --- Wiem, bo miałem. ( Roccat Kave 5.1, chociaż były najwygodniejszymi słuchawkami jakie miałem w życiu )

I nie daj się nabrać na Creative FAILtality, to ściema i marketing.

Rage 7HX? Fajnie wyglądają, ale są porażką, 7.1 i słaby mic + niskie tony - fail.

I to zależy czy chcesz półotwarte czy zamknięte.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 mar 2014, o 16:22

Różnica między półotwartymi, a zamkniętymi jest dla mnie nieco nieuchwytna. Tutaj nie chodzi ani o rozmiar słuchawek, ani o izolację od otoczenia, tylko o co? Nie chce mi się na ten temat czytać, ale wiem że konstrukcyjne różnice to bardziej niuanse w tym przypadku ;)

Jeśli chodzi o Mic - tutaj autor bloga Audiofanatyk bardzo słusznie sugeruje dokupienie dodatkowego (oddzielnego) mikrofonu, bo rzadko kiedy w zestawie jest jakiś sensowny. Lepiej dobre słuchawki plus dobry mikrofon oddzielnie...

Awatar użytkownika
R0mA
Nomada
Nomada

Post autor: R0mA » 29 mar 2014, o 16:36

Półotwarte są wygodniejsze, ale słabiej izolują od otoczenia. Zamknięte mogą być wygodne, ale też mają wadę że tylnia membrana pracuje w małej objętości ( eliminacja podbarwnienia ) i ogólnie twoje uszu się gotują w środku. = D

Chodzi o izolacje od otoczenia głównie. ( Zamknięte mają tendencje do bycia cięższymi )

@UP: Zrób sobie taki test, zabierz typowe słuchawki małe od telefonu, wsadź je na luzie, słabiej słyszysz niektóre tony itd, ale nie drażnią Cie, a potem przyciśnij je i zobaczysz różnice w dźwięku itd, ale też różnice w odczuwaniu ich. ( Pewnie to i tak to znasz )

Zresztą, miałem tylko półotwarte i zamknięte, bardziej pasują mi półotwarte.

Awatar użytkownika
iThaeder
Wędrowiec
Wędrowiec
Gry: i wszystko w około :)

Post autor: iThaeder » 29 mar 2014, o 17:06

http://www.tesorotec.pl/produkty/art,TE ... id,81.html
Używam ich od jakiegoś roku i nie było z nimi żadnych problemów(oprócz tego, że za 1 razem przysłali mi wadliwy towar). W grach działają wyśmienicie, tak jak i przy słuchaniu muzyki.
"Gdyby Spartanie odżyli, to przed wami, Polacy, pochyliliby czoła." - Julien Bryan

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 mar 2014, o 17:14

R0MA, właśnie wydaje mi się, że to nie jest dokładnie różnica między półotwartymi, a zamkniętymi ale nie znam się to się nie będę mądrzył. Po prostu moje Superluxy HD681 to półotwarte, a są strasznie ciężkie i bardzo izolują od otoczenia. Widziałem lżejsze i mniej izolujące zamknięte... więc to nie jest zasada ;)

Awatar użytkownika
R0mA
Nomada
Nomada

Post autor: R0mA » 29 mar 2014, o 17:37

divibyzero pisze:R0MA, właśnie wydaje mi się, że to nie jest dokładnie różnica między półotwartymi, a zamkniętymi ale nie znam się to się nie będę mądrzył. Po prostu moje Superluxy HD681 to półotwarte, a są strasznie ciężkie i bardzo izolują od otoczenia. Widziałem lżejsze i mniej izolujące zamknięte... więc to nie jest zasada ;)
Tak niby ogólnie jest, też jakoś za bardzo się nie znam, ale zawsze tak uważałem, cóż - kto wie.

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 30 mar 2014, o 09:02

Roma, ja już swój problem rozwiązałem, kupiłem te Rage 7HX na jakiejś przecenie. Szczerze, to jak na razie najlepsze słuchawki jakie miałem, dźwięk jest świetny, mikrofon - ważne, że nie robi szumu i jest lepszy niż ten laptopowy, a i tak mam też inny. Jedyne minusy jakie na razie zauważyłem:
- głośność - czasem gram w jakąś gierkę przeglądarkową i jest za głośno, ustawiam na 1 i dalej słyszę za mocno.
- kabel - jest zwinięty, a i tak za długi.
- światełka - słuchawki mają po boku takie światełka, które w sumie są dla szpanu czy czegoś, chciałbym je wyłączyć, ale chyba trzeba by w tym pogrzebać, a znając mnie to coś zepsuję.

Także w sumie nie wiem, dlaczego taki naskok na nie, na razie sprawują się świetnie :P

PS. Problem siostry też zażegnany, nie kupuję słuchawek, bo już kupiły jej koleżanki, muszę kupić jakiś bilet na koncert czy festiwal.
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Odpowiedz