komputerek

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Gry: DayZ Mod,DayZ,Battlefield 3 i wiele innych ;)
Kontaktowanie:

Re: komputerek

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 21:50

Dysk DVD, kompa pod gry i do grafiki/montowania filmow (moja pasja)
Znaleźli strzelca??... Znaleźli...

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker
Gry: Dota 2, CS:GO

Post autor: DoktorInVitro » 22 gru 2013, o 21:54

AMD i intel w inny sposób oblicza TDP swoich procesorów, takie info na przyszłość. Taran określił swoje preferencje jako komputer głównie do grania, także okazjonalne renderowanie raczej nie powinno być powodem do inwestowania w dobry procesor głównie do tego typu zadań (AMD). Inwestowanie w i7 opłaca się kupić jeżeli zamierza się renderować, streamować. W każdym innym typowo growym przypadku w zupełności mocne i5 wystarcza, zwłaszcza jeśli mamy tandem i5 serii k + dobra płyta główna.

Natomiast ranking wydajności procesorów serwowany przez bmk należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ ogólna ocena opiera się na wynikach z syntetyków + testów z gier).
Steam: szramabdg

Stunshooter
Stalker
Stalker

Post autor: Stunshooter » 22 gru 2013, o 22:02

Taran pisze:Dysk DVD, kompa pod gry i do grafiki/montowania filmow (moja pasja)
Do montowania filmów tzn będziesz dużo renderował, to znaczy potrzebujesz dużo mocy na wielu wątkach tzn bierz I7.
DVD jakie nie weźmiesz, wszystko to to samo. To jest jak budowa dzidy: przeddzidziedzidy, śróddzidziedzidy i zadzidziedzidy. Nie ma za bardzo co tam spiepszyć.
DoktorInVitro pisze:AMD i intel w inny sposób oblicza TDP swoich procesorów
Źle się wyraziłem, podałem 2 procesory AMD i napisałem że oba mają to samo TDP, przy czym jeden jest wyżej taktowany standardowo a żre mniej prądu, czyli wyżej się będzie kręcił. Mam nadzieje że teraz jest jaśniej.
DoktorInVitro pisze:Natomiast ranking wydajności procesorów serwowany przez bmk należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ ogólna ocena opiera się na wynikach z syntetyków + testów z gier)
hmm no tak każdy ranking jest z przymrużeniem oka, ale każdy z producentów ma taką samą możliwość optymalizacji pod tzw. syntetyki czyli 3dmarka; czyli są one obiektywne. No i testy w grach mówią same za siebie, też są obiektywne chociaż już nie tak jak syntetyki bo tutaj PRODUCENT GIER optymalizuje to co wypuszcza pod różne konstrukcje - patrz ostatnie optymalizacje Planetside 2 kiedy to na PS4 producentem podzespołów został wybrany amd (ze względu cena-jakość)
Nie chce mi się już więcej pisać, moja ostateczna rada znając wszystkie interesujące mnie dane:
Intel Core i7 4770K: 1250zł
Noctua NH-D14: 200zł
Płyta główna ASUS Z87-C: 450zł
Corsair Veangeance 8gb, ja używam wysoko profilowych, nie grzeją się i zajebiście wyglądają: 300zł, możesz jednak nie móc wsadzić 4 przy tym chłodzeniu więc jakbyś chciał kiedyś mieć 32gb, to weź low profile
DVD jakiekolwiek do 70 zł kupisz
jeżeli masz zasilacz 550 z certem 80+ bronze to nie kupuj, jeżeli nie masz to kup coś z z prawdziwą wydajnością około 450W
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, o 22:16 przez Stunshooter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker

Post autor: DoktorInVitro » 22 gru 2013, o 22:16

Powyższy zestaw otrzymuje moją rekomendację.

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 22:19

Mam zasilacz ocz xstream 600w.

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 22:20

W poniedzialek postaram sie dopasc te czesci do kompiaka :twisted: (zrobie sobie, prezent pod choinke).. dziekuje slicznie za pomoc :D

Stunshooter
Stalker
Stalker

Post autor: Stunshooter » 22 gru 2013, o 22:20

Taran pisze:ocz xstream 600w
W zupełności wystarczy.

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 24 gru 2013, o 23:46

Jak myslisz ładowac naped blu ray?

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker

Post autor: DoktorInVitro » 24 gru 2013, o 23:47

Zależy czy zamierzasz z niego korzystać.. jeśli tak to dlaczego nie. (nieco dziwne pytanie :D )

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 24 gru 2013, o 23:50

Sporadycznie do filmow haha... w sumie konsole do tego mam, wiec pytania nie bylo :p a co powiecie o chlodzeniu coolera ?

Odpowiedz