komputerek

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Gry: DayZ Mod,DayZ,Battlefield 3 i wiele innych ;)
Kontaktowanie:

komputerek

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 12:51

Siemanko, jak już wiecie mój komputer umarł.. a dokładnir serce pękło, oczy oślepły i te sprawy.I kieruje tutaj do was pytanie bo sam sie nie moge zdecydować czyli co gdzie i jak.. potrzebuje kompiaka tak do 3klocków do grania i bawienia się w paincie. No i chciałbym na nim odpalić SAPERA na ultra.. bo wcześniejszy coś nie dawał lagi i były spadki fpsów.
Znaleźli strzelca??... Znaleźli...

Stunshooter
Stalker
Stalker

Re: komputerek

Post autor: Stunshooter » 22 gru 2013, o 16:26

Znam się na kompach, składam sobie kompy od kiedy ukończyłem 16 lat, i składam je swoim znajomym (kupuje poszczególne części a następnie je montuje).
Pytanie czy w 3 klockach maja Ci sie zmiescic peryferia i monitor czy te juz masz? Zakladam ze cos Ci zostało z poprzedniego więc polecam kupic następujące rzeczy:
płyta główna: ASUS M4A88TD-V EVO - 300zł
procesor: FX 8350, koniecznie black box edition - 770 zł
chłodzenie na procek: Noctua NH-D14 - 200zł, używke i za 150 zł kupisz a tu nie ma różnicy czy nowy czy używany
zasilanie: OCZ FATAL1TY 550W - 270zł (i ubiegając pytania, tak wystarczy na OC do 4.8ghz)
grafika: ati 7950 najlepiej od gigabyte albo asusa, jak się porozglądasz to za 800 zł powinieneś dostać
RAM: kostke corsair vengeance 8gb (więcej Ci nie trzeba) : około 300zł
obudowa: ZALMAN Z3 PLUS: 200zł
napęd DVD: po co?
dysk twardy: przełóż ze starego kompa/ nie kupuj talerzowych, dozbieraj i kup SSD
Całkowity koszt: około 3000zł
Nie kupuj już gotowych komputerów! Nigdy! Chyba, że masz dużo pieniędzy które lubisz bez sensu wydawać. W gotowych kompach nie patrzą się czy sekcja zasilania pociągnie dany zestaw, czy temperatury będą ok, czy zasilacz nie wybuchnie itp...

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 16:44

Monitore itd mam :) fx 8 rdzeniowy potwor :d?

Stunshooter
Stalker
Stalker

Post autor: Stunshooter » 22 gru 2013, o 17:22

Taran pisze:Monitore itd mam :) fx 8 rdzeniowy potwor :d?
4 Moduły 8 wątków - z chłodzeniem które Ci przedstawiłem i zasilaniem, możesz go kręcić na 2 sposoby:
sposób 1 8 rdzeni po 4.8ghz przy napięciu około 1.45-1,5V
sposób 2 4 rdzenie po 5,4ghz i tu napięcie będzie podobne
(to co podałem wyżej to max dla tego chłodzenia i zasilacza, tak żeby nic się nie skopciło)
Takie coś ma wydajność jak i7 4770, a kosztuje dużo mniej.
no i potrzeba też trochę szczęcia, bo albo trafisz na zajebistą sekcje zasilania na płycie głównej albo nie, dlatego trzeba będzie przez jakiś czas monitorować napięcia i temperature CPU + sekcji zasilania

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker
Gry: Dota 2, CS:GO

Post autor: DoktorInVitro » 22 gru 2013, o 19:37

Fx8350 (czyli podkręcony 8320.. nie warto przepłacać) i wydajność i7 4770... ładny z ciebie 'znafca' wydajność pojedynczego rdzenia w fx jest co tu dużo mówić, na bardzo średnim poziomie. Podobną wydajność to to ma tyle, że wyłącznie w zastosowaniach 'profesjonalnych' takich jak np. rendering. W grach tego amd zje na śniadanie podstawowy i5 4570, który w kosztach wychodzi bardzo podobnie. Pomimo mniejszej ilości gigaherców procesory intela o wiele lepiej sprawują się w grach, także podobną wydajność podany przeze mnie wyżej 4570 w trybie turbo (3.6 GHz) będzie miał co ładnie podkręcony FX. Zawsze można się pokusić o najlepszy procesor w stosunku cena-wydajność, czyli i5 4670k (mam namiar na gościa, który sprzedaje nieużywane zaplombowane takie i5 4670k za 700zł sztuka, 150zł taniej niż w sklepie). Do tego procesora w zupełności (nawet do lekkiego oc) wystarczy MSI B85-G43 za jakieś bodajże 300zł teraz albo asrock fatal1ty b85 killer, mimo że to tylko płyty na b85 to pozwolą osiągnąć zależnie od sztuki procesora, oc w bezpiecznych granicach 4.4 GHz, co odpowiada i5 3570k - poprzedniej generacji podkręconej na ponad 4.6 GHz) i pewnie fx na grubo ponad 5 GHz ;). Reszta podzespołów jak wyżej, bo w tym budżecie pole manewru w stosunku wydajność-cena jest takie sobie. Karta grafiki zamiennie gtx760 może być, ale do 7950 będzie jej nieco brakować.
Steam: szramabdg

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 22 gru 2013, o 19:50

Szczerze to jakbym miał się opowiedzieć za jedną stroną, to poparłbym DoktoraInVitro. Ale nie poprę, ponieważ osobiście nie używałem nigdy nowej serii procesorów AMD, więc nie uważam się za specjalistę. Jedynie słyszałem wielokrotnie, na różnych specjalistycznych forach komputerowych, to co powiedział Doktor - że nowe AMD'ki sprawują się dobrze w różnych zawodowo-profesjonalnych zastosowaniach i kupowanie ich dla zwykłego użytkownika to trochę strzał w ciemno. Lepsze są sprawdzone Intel Core, które ma rzesza ludzi i są zoptymalizowane specjalnie na potrzeby graczy i zwykłych userów

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 20:08

Grafike tez mam , nowiutka zapakowana gtx 780... nawet nie zdazylem jej zamontowac :(

Awatar użytkownika
Taran
Bard
Bard
Kontaktowanie:

Post autor: Taran » 22 gru 2013, o 20:10

Potrzebuje ramiki, plyte glowna, procka, naped i to wszystko do 3klockow, sorka ze sie wczesniej nie okreslilem

Awatar użytkownika
DoktorInVitro
Stalker
Stalker
Gry: Dota 2, CS:GO

Post autor: DoktorInVitro » 22 gru 2013, o 20:45

Jeśli zamierzasz podkręcać:

i5 4670k + podana wyżej Noctua D14, albo Macho + ASRock Z87M Extreme4 (świetna płytka za rozsądne pieniądze) + 8 GB RAM Corsair Vengeance LP (radiatory nie wystają) napęd to tam cokolwiek weźmiesz to będzie git. Jeżeli zasilacz miałby być do wymiany to dobry będzie BeQuiet l8 CM 530W.
Steam: szramabdg

Stunshooter
Stalker
Stalker

Post autor: Stunshooter » 22 gru 2013, o 21:30

DoktorInVitro pisze:Fx8350 (czyli podkręcony 8320.. nie warto przepłacać)
oba mają to samo TDP, 8320 owszem jest tańszy, ale 8350 można wyżej kręcić przy gorszym chłodzeniu
DoktorInVitro pisze:Podobną wydajność to to ma tyle, że wyłącznie w zastosowaniach 'profesjonalnych' takich jak np. rendering.
budując kompa ważne są nie tylko gry, chcesz tylko grać - kup sobie konsolę, będzie najtaniej
DoktorInVitro pisze:W grach tego amd zje na śniadanie podstawowy i5 4570
http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow - tak średnio z tym zjadaniem na śniadanie, jeżeli twórcy coś optymalizują pod instrukcje danego procesora, to będzie dobrze
DoktorInVitro pisze: i5 4670k za 700zł sztuka, 150zł taniej niż w sklepie). Do tego procesora w zupełności (nawet do lekkiego oc) wystarczy MSI B85-G43 za jakieś bodajże 300zł
jakbym nie miał kompa złożonego to pewnie bym się skusił na ten procek, 250zł mniej niż w sklepie, taka oferta drogą nie chodzi
DoktorInVitro pisze:Jeśli zamierzasz podkręcać:

i5 4670k + podana wyżej Noctua D14, albo Macho + ASRock Z87M Extreme4 (świetna płytka za rozsądne pieniądze) + 8 GB RAM Corsair Vengeance LP (radiatory nie wystają) napęd to tam cokolwiek weźmiesz to będzie git. Jeżeli zasilacz miałby być do wymiany to dobry będzie BeQuiet l8 CM 530W.
W sumie skoro ma budżet 3k a ma już karte graficzną to śmiało może i7 brać: Intel Core i7 4770K za 1250zł + chłodzenie 200zł + ASRock Z77 Extreme4 Z77 za jakies 400zł + reszta bebechów jak podałem wcześniej i jeszcze zostaje hajs na fajny dysk ssd, nawet na raid0 można podłączyć 2 jak się uprzeć
Taran pisze:Potrzebuje ramiki, plyte glowna, procka, naped i to wszystko do 3klockow, sorka ze sie wczesniej nie okreslilem
masz przewiewną obudowę z osobnym obiegiem powietrza dla zasilacza, z wysysającymi powietrze wiatrakami z góry i kilkoma wtłoczeniowymi?
do czego Ci napęd i jaki potrzebujesz? chodzi o napęd typu dysk twardy czy napęd typu DVD? jak DVD to nie ma między nimi dużej różnicy, ja używam jakiegoś liteona rev b czy cośtam za 60zł i dobrze się spisuje a nawet popiracic na x360 kiedys moglem
chcesz wydac wszystkie pieniądze i miec wyczesanego kompa czy czesc pieniedzy i miec po prostu takiego zeby wszystko dobrze chodzilo?
Zack pisze:Szczerze to jakbym miał się opowiedzieć za jedną stroną, to poparłbym DoktoraInVitro. Ale nie poprę, ponieważ osobiście nie używałem nigdy nowej serii procesorów AMD, więc nie uważam się za specjalistę. Jedynie słyszałem wielokrotnie, na różnych specjalistycznych forach komputerowych, to co powiedział Doktor - że nowe AMD'ki sprawują się dobrze w różnych zawodowo-profesjonalnych zastosowaniach i kupowanie ich dla zwykłego użytkownika to trochę strzał w ciemno. Lepsze są sprawdzone Intel Core, które ma rzesza ludzi i są zoptymalizowane specjalnie na potrzeby graczy i zwykłych userów
Prawda, ja przez długi czas używałem procków intela. Jakieś półtora roku temu przesiadłem się na amd. Z początku szału nie było. Zacinał się, zwalniał. Wymieniłem paste termoprzewodzącą unlockowałem cory - bez zmian. Zmieniłem chłodzenie i zacząłem kręcić wyłączając wszystkie zbędne funkcje w biosie (w cholere ich jest czuwających nad żywotnością procka i są w gruncie rzeczy zbędne). Obecnie mam na 8 rdzeniach po 4.4ghz + ati 7970 +8gb ramu i dysk ssd a gry hulają aż miło. W najnowsze tytuły gram oczywiście na full hd bo mam duży monitor i inaczej oczy mi się męczą. Nie mam nigdzie problemów z fpsami używając full detali, wiadomo zawsze mogło by być lepiej ale skoro jest dobrze to po co psuć :)? Dlatego też uważam, że lepiej kupić sobie high endowego amdka zamiast mid rangowego intela. Intela się kupuje jak chcesz mieć zarąbistą wydajność i szastasz kasą, wtedy I7. Ja jako osoba która sama siebie utrzymuje i musi zapracowac na każdy grosz zamiast wysysac od rodzicow, pozostaje przy AMD.

Odpowiedz