Kupno nowego sprzętu.

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Kupno nowego sprzętu.

Post autor: divibyzero » 22 cze 2014, o 20:11

Ethrin pisze:Tyle że nie kupisz 10" z parametrami do grania a ja bym chciał potem coś takiego podpiąć pod 40" i pełnoprawnie grać. :D Chyba mam za duże wymagania. ;)
Ja już mówiłem, że laptop 14,1'' albo 15,6'' znajdziesz z bardzo fajnymi parametrami do grania i w cenie poniżej 3000 tys. zł. "Piętnastki" są bardziej opłacalne (lepsze bebechy za niższą cenę), bo panuje moda na lekkie i cienkie laptopy.

Mini-komputery nie są alternatywą dla laptopów - to zupełnie inna bajka, moim zdaniem jeszcze dość eksperymentalna część rynku. Potrzebny Ci będzie do tego zewnętrzny monitor - więc na imprezie ze zdjęciami i muzyką nie poszalejesz... Chyba, że na przykład wymyślisz jakiś sposób na sparowanie takiego "mini-komputera" na przykład z tabletem (7'' albo 10'') - ale jak już mówiłem, to mocno eksperymentalna gałąź rynku dla geeków i gadżeciarzy :P

Jeśli szukasz sprzętu all-in-one za przystępną cenę to ja bym poszedł w lekki laptop 15,6'' (albo 14,1'' jeśli zależy Ci bardziej na mobilności, a mniej na bebechach). Jeśli godzisz się na brak monitora (konieczność zewnętrznego) to wtedy poszukamy jakiś zdolnych i lekkich "klocków".

P. S. Weź pod uwagę to co mówiłem w 1 poście - zróżnicowanie rynku i konkurencja jest największa w sektorze 15,6'' - to są laptopy wypróbowane i większość ludzi właśnie z takich korzysta... bo są uniwersalne, tak jak potrzebujesz ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Ethrin
Stalker
Stalker

Post autor: Ethrin » 22 cze 2014, o 20:40

Tak jak pisałem MAM mocnego lapka 15".
Szukam alternatywy. Większość ludzi ma w domu telewizor. :P (notabene sam jeszcze nie mam. :D )

Zależy mi na czymś małym i mocnym. Myślałem że wywalając klawiaturę i wyświetlacz uda się zaoszczędzić miejsce w zamian za mobilność.

Pewnie kiedyś smartfony będą miały wystarczającą moc do odpalania gierek i przesyłu na tv. ;)

Myślałem o jakiejś 13" lapku bo jest mały ale wyświetlacza w takim wypadku i tak bym nie używał bo to katorga a ceny mocnego sprzętu jeśli takowy jest są kosmiczne tak jak sam pisałeś moda na ultrabooki itp. :P

Ps. zabieranie ze sobą 15" klocka nie jest mobilnością moim zdaniem (próbowałem). :P

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 22 cze 2014, o 23:22

Ethrin pisze:Zależy mi na czymś małym i mocnym. Myślałem że wywalając klawiaturę i wyświetlacz uda się zaoszczędzić miejsce w zamian za mobilność.
Ja tu widzę jedną lukę - skoro zależy Ci na mobilności, znaczy że chcesz tego "klocka" zabierać w podróż, do znajomych itp. W takim wypadku będziesz potrzebował NIE TYLKO monitora zewnętrznego ale też klawiatury na USB i myszki... Trochę to przestaje być mobilne według mnie... u znajomych prosić za każdym razem o mysz i klawę? :P

Moim zdaniem trochę próbujesz wyważać otwarte drzwi, chcąc koniecznie znaleźć jakieś super innowacyjne rozwiązanie... A póki co takiego raczej nie ma :P (przynajmniej te, które podaliśmy do tej pory nie rozstrzygają dla mnie sprawy jednoznacznie, a nic nowego mi nie przychodzi do głowy).

Jeśli chcesz sprzęt uniwersalny i mobilny, to ja naprawdę polecam laptopy 14,1''. Ja sam posiadam takiego i jestem zeń zadowolony (podanego przeze mnie w 1 poście Vostro 3460 http://www.x-kom.pl/p/184620-notebook-l ... rwony.html). Nie jest to najmocniejsza kobyła graficzna, ale często z nim jeżdżę i nigdy mnie plecy nie bolały ;) Do TV też często podłączam (ma wyjście HDMI) i gabarytowo niewielki - zawsze się mieści na stoliku obok TV. Wyświetlacz 14,1'' wystarczy żeby obejrzeć film w podróży czy skorzystać z internetu, ma podświetlaną klawiaturę i matową matrycę - mocne atuty.

Jeśli chcesz KONIECZNIE poeksperymentować i mieć coś innego, to ja bym poczekał na "klocki" od Valve. Skoro wymieniasz sprzęt raz na kilka lat, to myślę że warto poczekać, aż wyjdzie coś sensownego i będzie większe zróżnicowanie na rynku. Valve wprowadzi trochę szumu, będą te mini-PCty recenzowane i testowane, dzięki czemu szybko okaże jak to się sprawuje. Ten ZOTAC co podałeś wydaje się OK, ale sprawia wrażenie trochę jakby "prototypu" do nadchodzącej serii urządzeń. Lepiej z eksperymentami uważać, żeby nie trafić na szmelc :)

Tu info o Steam Machines
http://store.steampowered.com/livingroom/SteamMachines/
http://www.engadget.com/2013/11/04/valv ... -hands-on/
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Assasmine
Samotny Wilk
Samotny Wilk
Gry: Chowany na single-player

Post autor: Assasmine » 23 cze 2014, o 01:03

Widzę że rozpętałem wojnę :mrgreen: Tak jak zauważyliście, chcę kompa do gier ;) Mógłbym laptopa, lub władować 4 tys. ale po co? Ja kompa używam w domu jak nie mam co robić lub pada, na wakacjach odpoczywam od gier na kompie, a do prac poza domem lub oglądania nocą filmów, wystarczy mi mój stary, rozpadający się laptop z vistą ;)
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy", "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem" - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski

Ethrin
Stalker
Stalker

Post autor: Ethrin » 23 cze 2014, o 05:25

Palić mi się nie pali a ucieczka z o 1" z 15 na 14 wydaje mi się mało opłacalna. Może i masz rację że za mocno kombinuję ale laptop średnio mi się sprawdza.
Z tą mobilnością to nie jest tak że na każde spotkanie potrzebuję brać sprzęt ze sobą, ta mobilność miała być kwestią wygody jeśli chodzi o zabieranie ze sobą swoich zabawek, a żeby nie tłuc się z całym pudłem. Myszka dużo miejsca nie zajmuje. ;) Kiedyś używałem tak dysku zewnętrznego (jak były jeszcze takie większe ;) ) i było to dobre rozwiązanie niestety były ograniczenia sprzętowe osoby do której się szło. A jeśli takie komputerki będą podobnej wielkości... dlatego mnie to zainteresowało.

Ale tak jak mówię nie znam się dlatego chciałem się podpytać. Piekarnia to to nie jest więc mogę poczekać. :)

Awatar użytkownika
PolicMajster
Nawigator
Nawigator
Gry: Planetside 2 Skyrim Crashfield 4

Post autor: PolicMajster » 23 cze 2014, o 11:12

Będę jednak obstawał przy tej płycie głównej. Zawsze warto zostawić sobie jakąś furtkę na ewentualną rozbudowę.
U mnie kupno nowej karty graficznej zawsze sprowadzało się do wymiany również płyty głównej co wiązało się z dodatkowymi trzema stówkami. Chyba lepiej dołożyć te 200zł i mieć spokój na dłużej. To naprawdę boli kiedy chcesz zmienić kartę i upatrzysz sobie jakąś powiedzmy za 900zł, starej już raczej nikt nie chce kupić a tu musisz jeszcze wyłożyć na nową matrycę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak często zmienia się komputer. Wydaje mi się, że taka konfiguracja powinna wystarczyć na 3-5 lat.

P.S. RAM faktycznie może być tańszy. Tutaj trochę zaszalałem :D .
Nie gram na fortepianie... bo się karty ślizgają.

Odpowiedz