Pomoc szkolna

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Pomoc szkolna

Post autor: Johnny » 15 cze 2013, o 10:10

Potrzebuję pomocy :> Otóż mam zrobić stronę HTML za pomocą edytora. Po pierwsze: poleci ktoś jakiś edytor (darmowy oczywiście)? Po drugie, jak komuś się nudzi, to może zrobić za mnie :P Nazwa strony: Polskie zespoły.
Tekst sam napiszę, że mamy dużo ciekawych zespołów itp. Potem tabela, którą ja też sobie wypełnię, wpiszę jakieś zespoły, najpopularniejszą płytę lub kawałek, skład zespołu itp. I na koniec odnośniki do kolejnych stron, gdzie na każdej wkleję zdjęcie każdego członka zespołu i opiszę coś tam.
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Pomoc szkolna - informatyka

Post autor: divibyzero » 15 cze 2013, o 13:02

Johnny pisze:Otóż mam zrobić stronę HTML za pomocą edytora.
Sprecyzuj swoje zadanie dokładniej ;)
Masz dwie opcje:
1. zrobić stronę lokalnie (jak podejrzewam takie właśnie jest zadanie)
2. postawić stronę na serwerze, żeby była dostępna w internecie

Jeśli chodzi o opcję nr. 1 to polecam edytor "notepad++" oraz google.pl jeśli chodzi o instrukcje jak pisać strony ;) Wystarczy, że stworzysz na pulpicie plik "index.html" i zaczniesz go edytować w wyżej wymienionym programie. Otwierasz w przeglądarce internetowej i voila!
http://www.w3schools.com/html/
http://www.kurshtml.edu.pl/

Jeśli chodzi o opcję nr. 2 to chyba nie o to chodziło Twemu nauczycielowi ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Re: Pomoc szkolna (tworzenie strony internetowej w HTML)

Post autor: Johnny » 15 cze 2013, o 14:06

Dobra, już wiem jak to zrobię. Chodziło o opcję 2. Mam jeszcze pytanie: pan kazał mi wysłać stronę na e-maila. Co zrobić, żeby panu odczytało obrazki? Spakować obrazki i stronę w WinRarze i wysłać?
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 15 cze 2013, o 15:10

jeśli masz wysłać stronę przez maila to znaczy, że ma działać lokalnie - ścieżkę obrazków wpisujesz np. "/obrazek.jpg" i wtedy obrazek wrzucasz do tego samego katalogu co index.html. Powinno wczytać na każdym komputerze jeśli pliki są w tym samym katalogu.

Awatar użytkownika
Aracz
Nawigator
Nawigator
Gry: PlanetSide2

Post autor: Aracz » 15 cze 2013, o 18:51

Ja polecam pobrać jakąś stronę albo wykorzystać którąś ze stron z "bonusy" dostępnych na płycie CD'action, i na tym się wzorować. Można też edytować na podstawie tych plików.

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 2 paź 2013, o 17:14

Zmieńcie temat na ogólną pomoc szkolną :P Mam prośbę, niech ktoś znajdzie mi argumenty przeciwko byciu dobrym + jakieś dowody w filmach lub książkach.
I pękł.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 2 paź 2013, o 17:26

Johnny pisze: niech ktoś znajdzie
ekhm ekhm. mógłbyś to jakoś bardziej dyplomatycznie ująć, bo wątpię by tak sformułowana prośba kogokolwiek przekonała

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 2 paź 2013, o 17:52

Bardzo proszę waszmościów o pomoc w jakże tym szlachetnym zadaniu, gdyż sam nie dam rady, bowiem dnia następnego mam mnóstwo konkursów.
I pękł.

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 2 paź 2013, o 20:09

Dyplomatą natchnionym to ty nie jesteś.

Trochę szkoda, że tak późno piszesz (bo rozumiem, że bardzo ci się spieszy).
Jeśli to jakaś dłuższa praca, to zacznij od tego, że dobro (czy wręcz całe pojęcie moralności) jest kwestią kulturową, dość mocno subiektywną. Ponoć Corteza indianie powitali "zupą" z części ciał ludzkich. To się nazywa zderzenie kultur.
Inną kwestią jest, z jakich źródeł jesteś w tym temacie w stanie korzystać. Ponoć Lavey pisze, że człowieczeństwo to nie nadstawianie drugiego policzka, ale podejrzewam, że wiele osób miałoby pewne obiekcje, że go cytujesz.

Możesz pójść dwoma drogami.
Pierwsza to zakwestionowanie dobra jako ogólnego kierunku. Czy Magbet postąpił źle kierując się przepowiednią czarownic - wyroczni, która w poprzednim kulcie (pamiętaj, że to czas bitwy między chrześcijaństwem a religiami wcześniejszymi) stanowiła wiarę niemal równą faktom? Świetny moment jest w "Pomniku Cesarzowej Achai" (koniec 1 tomu), gdy rozmawiają oficerowie "naszego" wojska z czarownicą Kai. Oni zastanawiają się ile ofiar pochłonęło budowanie przez niewolników kamiennej drogi, ona cieszy się, że ta droga jest bardziej trwała niż w ich ojczyźnie. Tu musisz poszukać literatury, w której następuje zderzenie kultur. Możesz też spróbować pokazać coś takiego przy okazji szybkich zmian kulturowych w ramach jednej (raczej naszej) kultury. Jakbyś np. dopadł relacje na temat kąpieli, miałbyś idealny materiał. Jeszcze w XVIII w. uważano, że wraz z wodą do ciała dostaje się choroba, więc kąpieli należy unikać. Ponoć w XIX w. (o ile dobrze pamiętam - info z wykładów) pewien ordynator kazał zamontować przy sali, gdzie dobierano porody, zlewy i przed każdym porodem całą obsada musiała umyć ręce (warto wspomnieć, że odsetek zgonów przy narodzinach był bardzo wysoki). Umieralność płodów (co oczywiste) zmalała, ale opór środowiska lekarskiego był tak duży, że ordynator stracił posadę, a umywalki znikły z oddziału (powróciły tam po pół wieku).

Możesz też pójść nieco inną drogą i zakwestionować moralność w ogóle. Zaczynasz od Machiavellego, przez Nietzschego. Podeprzyj się Darwinem (luźna interpretacja darwinizmu) - humanitaryzm i wspomaganie słabych powoduje, że ich geny nie znikają z puli gatunku, przez co cały gatunek słabnie (osobiście uznaję to za gorzki fakt, ale na pewno nie odmówiłbym nikomu pomocy z tego powodu - musisz uważać na ten argument). Świetna scena znajduje się w "Psycho Pass" (nie pamiętam nr odcinka), gdy gość na środku ruchliwej ulicy zatłukł młotkiem kobietę, a ludzie wokół stali i nic (niektórzy tylko kręcili filmy komórką) - nikt nie wiedział, jak się zachować, gdyż społeczeństwo nie znało przemocy.

To tak na szybko - byś dał więcej czasu, byś dostał więcej przykładów, a może i więcej dróg na poprowadzenie tematu.
Miłej pracy na tym co i tak za darmo dostałeś.

Odpowiedz