Przeglądarki internetowe (jak skonfigurować? jakiej używać?)

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Re: Przeglądarki internetowe (jak skonfigurować? jakiej używ

Post autor: divibyzero » 23 lis 2013, o 00:16

Mafiu pisze:Co do NoScript: już chyba nie jest potrzebne bowiem od kilku dobrych wersji Firefoxa ma on domyślnie wyłączoną obsługę Java więc nie ma prawa ona nam się załączyć.
Obsługę javascript Firefox ma domyślnie włączoną, pisałem o tym, że można ją wyłączyć. NoScript ma natomiast tę przewagę, że można zezwalać na skrypty selektywnie, tylko te, które są wymagane do prawidłowego wyświetlenia zaufanych stron.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Mafiu
Nomada
Nomada
Gry: WoW, BF4, EU4

Post autor: Mafiu » 23 lis 2013, o 02:05

divibyzero pisze: Obsługę javascript Firefox ma domyślnie włączoną, pisałem o tym, że można ją wyłączyć. NoScript ma natomiast tę przewagę, że można zezwalać na skrypty selektywnie, tylko te, które są wymagane do prawidłowego wyświetlenia zaufanych stron.
Dziwne. U mnie Firefox ma to domyślnie ustawione: "pytaj o aktywację" i druga opcja jaką mogę wybrać to: "nigdy nie aktywuj".
I za cholerę żadne elementy java nie są włączane gdy mu na to nie pozwolę a nawet gdy pozwolę to tak czy siak nie włącza :lol:

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 23 lis 2013, o 09:53

A z tym zbieraniem haseł w Chrome to jak, ktoś zna hasło do mojej poczty na ten przykład? :-O

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 23 lis 2013, o 16:33

Oszust pisze:A z tym zbieraniem haseł w Chrome to jak, ktoś zna hasło do mojej poczty na ten przykład? :-O
Q: Czy ktoś ma dostęp do moich haseł w internecie?
A: Tak, zawsze gdy się rejestrujesz gdzieś w internecie, to zapisujesz swoje hasło do bazy danych na obcym serwerze.

Q: Czy to oznacza, że każdy może włamać mi się na konto?
A: Nie, serwisy internetowe zapisują hasła w wersji zaszyfrowanej (lub zahashowanej), to znaczy że administrator serwisu musiałby użyć algorytmu do brutalnego łamania haseł, aby poznać akurat Twoje.

Q: Czy to oznacza, że divibyzero mógłby poznać moje hasło do forum Azyl Alfa?
A: Tak, jako admin ma dostęp do bazy danych, a co za tym idzie do haseł ludzi. Jednak złamanie zahashowanego hasła pojedynczego użytkownika mogłoby zająć ponad 24h (nie wiem, nigdy nie próbowałem).

Zatem, wszystko rozbija się o to, czy administracja danego serwisu jest odpowiedzialna i czy udostępnia gdzieś swoją bazę danych. Ponadto, hasła powinny być inne do każdego serwisu, a przynajmniej do emaila powinno być inne, unikalne.

Zawsze gdy jest mowa o zapisywaniu czegoś "w chmurze", albo "na serwerze" to znaczy, że Twoje dane są zapisane na dysku twardym jakiegoś obcego komputera - nie wiesz gdzie on jest, ani do kogo należy. Jeśli synchronizujesz swoje dane w Chrome, to wszystkie leżą na serwerze Google, w folderze z etykietką "Oszust". Bóg jeden wie, co Oni z tymi danymi robią i co mają wpisane w polityce prawatności ;)
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 23 lis 2013, o 17:13

divibyzero pisze:Tak, jako admin ma dostęp do bazy danych, a co za tym idzie do haseł ludzi. Jednak złamanie zahashowanego hasła pojedynczego użytkownika mogłoby zająć ponad 24h (nie wiem, nigdy nie próbowałem).
Nie prościej zmienić użytkownikowi hasło z panelu admina i się zalogować? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Johnny
Protektor
Protektor

Post autor: Johnny » 23 lis 2013, o 19:24

Chyba niedługo się wyda, że Emka ma hasło "digidongi"...

PS. To słowo funkcjonuje/funkcjonowało w mojej szkole. I weź tu żyj.
– No jak? Żadnych życzeń?
– Jedno... (...) Żebyś pękł, skurwysynu.
(...) Strażnik zagulgotał nagle niczym indyk, poczerwieniał, chwycił się oburącz za brzuch, zawył, zaryczał z bólu...
I pękł.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 20 sty 2014, o 20:05

Odkryłem dwa zarąbiste dodatki do przeglądarek:

Imagus - Powiększa zdjęcia po najechaniu myszką, jeśli jest dostępna wersja o wyższej rozdzielczości.

Zenmate - pozwala na podszywanie się pod inne IP, dzięki czemu można przeglądać serwisy z blokadą regionalną (np. pandora.com). Bardzo wygodny interfejs.

Ponadto czytałem ostatnio szereg artykułów, które mówią o tym, że dodatki do Chrome są kupowane przez firmy reklamowe, które przerabiają owe plug-iny żeby nas bardziej śledziły i wyświetlały nieblokowalne reklamy ;) Firefox FTW!

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Post autor: Oszust » 20 sty 2014, o 22:11

Jeśli to prawda z tym Chrome, to strzelą sobie w stopę, bo jak zaczną wyskakiwać nieblokowalne reklamy, to chyba wszyscy się przesiądą.

Odpowiedz