Tech nowinki

Nowiny, dyskusje, a także pomoc techniczna.
Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Re: Tech nowinki

Post autor: Klonus » 28 cze 2013, o 20:56

Zdaje się, że miecz świetlny (trójwymiarowy holograficzny obrazek jasnego pręta) idzie spokojnie zrobić już teraz. Kwestia w tym, że takie "zdjęcie" zajmuje dużo miejsca, przez co film czy obraz interaktywny zajmowałby strasznie dużo pamięci. Szczegółów nie znam się - to dywagacje mojej koleżanki z Fizyki technicznej sprzed kilku lat.

Co do wynalazku, to Polacy po prostu opatentowali ekran z pary wodnej, bo obraz jest puszczany z rzutnika (i o ile dobrze widzę, obraz jest dwuwymiarowy), a do interakcji może służyć coś na wzór kinakta. Mimo wszystko wygląda bosko i to duże coś chcę mieć w pokoju :D

Awatar użytkownika
Zhar
Gry: i zabawy różnorakie ;)

Post autor: Zhar » 28 cze 2013, o 21:05

Ja to sobie wyobrażam napalonych nastolatków i nastolatki wyświetlające nagie zdjecia idolek/idoli :lol:

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 1 lip 2013, o 08:11

Klonus pisze:Zdaje się, że miecz świetlny (trójwymiarowy holograficzny obrazek jasnego pręta) idzie spokojnie zrobić już teraz.
Miałam na myśli taki działający miecz świetlny :D
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 1 lip 2013, o 08:17

Emka pisze:Miałam na myśli taki działający miecz świetlny :D
Musieli by wymyśleć "twarde" holo albo "twardy" laser krótkiego zasięgu.

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 1 paź 2013, o 08:54

Nowa aplikacja Google "Web Designer" https://www.google.com/webdesigner/

Nie polecam używać w zastosowaniach profesjonalnych, gdyż wszystko stworzone w tej aplikacje (wedle licencji Google) może zostać dowolnie zmodyfikowane, zdjęte, skopiowane przez nich
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Zhar

Post autor: Zhar » 6 lis 2013, o 13:15

To jest ciekawe :)
Wynalazek (właściwie to oprogramowanie) 2 polskich studentów jak z telefonu zrobić licznik Gigera.

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Bra ... omosc.html

Awatar użytkownika
Aracz
Nawigator
Nawigator
Gry: PlanetSide2

Post autor: Aracz » 6 lis 2013, o 16:02

Co do miecza świetlnego. Problem jest taki, że laser leci do póki nie dotrze do jakiegoś punktu, więc na pewno nie wyglądał by tak jak w gwiezdnych wojnach (chyba że ktoś coś wymyśli, ale to wątpliwe), więc raczej mi się wydaje, że będzie wyglądało to trochę jak piła do metalu (takie p gdzie po między dwoma półkolami był by laser)
Licznik Gigera z telefonu? Nawet w stalkerze tego nie mieli.

stopak
Nawigator
Nawigator
Gry: SW:TOR, Planetside 2

Post autor: stopak » 7 lis 2013, o 20:02

Odnośnie miecza świetlnego to raczej na pewno nie będzie laser tylko raczej jakiś rodzaj plazmy. Ostatnio czytałem, że w określonych warunkach da się zmusić fotony do interakcji ze sobą :) kto wie może jeszcze kiedyś pokroje chleb mieczem świetlnym :D

Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 7 lis 2013, o 20:22

Ja myślę, że skoro jest obecnie możliwe uformować wysokoenergetyczną wiązkę fotonów czy elektronów o średnicy na poziomach sub-milimetrowych (np. gamma-knife) albo rozpędzać cząstki w akceleratorach po torach znanych co do milimetra albo zderzać *pojedyncze* elektrony to całkiem rozsądne wydaje się, że będzie kiedyś możliwe zagięcie wiązki fotonów i uformowanie w jakiś kształt. Inna sprawa, że to raczej by nie cięło metalu tylko wywoływało reakcje jądrowe, jak na wiązkę promieniowania przystało.
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 7 lis 2013, o 20:44

divibyzero pisze:Inna sprawa, że to raczej by nie cięło metalu tylko wywoływało reakcje jądrowe, jak na wiązkę promieniowania przystało.
Y? Ma urywać jajca.

Odpowiedz