Media w Polsce i na świecie.

Tu się pije, rozmawia i załatwia ciemne interesy. Droidom wstęp wzbroniony!
Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Media w Polsce i na świecie.

Post autor: Michalinski » 8 sie 2014, o 01:05

Obrazek
Właśnie dotarło do mnie jak bardzo to jest wszystko spierdolone w kwestii rzetelności mediów. Tłukło się to do mnie nie raz nie dwa i nie trzy, ale dzisiaj coś we mnie pękło bo straciłem złudzenia. Chodzi mi o sytuacje tego całego transseksualisty co oblał Artura Zawiszę wodą w Polsacie. Szczerze mówiąc nie wiem o co za bardzo chodzi bo obejrzałem dwa filmiki, ze dwa nagłówki na portalach i jakies obrazki na kwejku odnośnie tej całej Rafalali czy jak jej tam. Ręce mi opadły wraz z uszami.

Przede wszystkim mamy naprawdę idiotyczny temat zastępczy w sam raz na sezon ogórkowy. Naprawdę debilny. Czy z naszą telewizją jest tak źle ze muszą pokazywać jakiegoś zaburzonego kolesia aby nabić oglądalność? A może jakaś ciekawa ustawa przechodzi teraz przez jakiś parlament i lepiej żeby nie było o niej głośno? A może coś innego dzieje się ciekawego na świecie, może coś nowego w sprawie obozów dla obywateli w USA? Nie, chuj, Rafalala! :roll:

Po drugie, już przyglądając się bliżej sprawie. Serio nie chce się nad tym specjalnie skupiać wystarczy tego medialnego cyrku i skupmy się na suchych faktach pozostawiając wariatów samych sobie.
Obejrzałem filmik jak facet transseksualista zastrasza o wiele szczuplejszego facecika bo ten coś tam o nim powiedział i nie wynajął mu mieszkania. Tłucze go po łbie i straszy o ironio gazem obronnym. Następnie wrzuca filmik do sieci... i nie wiem jakim cudem, ale ląduje w telewizji gdzie atakuje tym razem Zawisze tym razem szklanką wody. Potem (albo wcześniej?) ląduje w TVNie. Wszyscy kurcze chyba wpadli w zachwyt nad tym jak biedny trans walczy o równouprawnienie bo nikt nie zauważył, że kolesia problemem nie jest brak aprobaty ze strony społeczeństwa czy jakas tam inność, a problemy z głową i to abstrahując od transseksualizmu. Taka Grodzka umie się normalnie zachowywać, ba, jestem przekonany, że mógłbym z nią normalnie pogadać na poziomie bo wydaje się miłą osobą, bez kitu. Człowiek jak się normalnie zachowuje to jest normalnie traktowany, a jak robi z siebie ofiarę i prowokuje to jest atakowany. Proste. Tymczasem kiedy Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego, symbolicznie, bez jako takiej przemocy, mając ciężkie motywy to mamy do czynienia z ostracyzmem mediów i polityków w stosunku do tegoż polityka. No to są ludzie jakieś jaja. Media przeszły same siebie. Mam nadzieję, że po zestawieniu tych dwóch spraw naprawdę opadną złudzenia co do tego czy media (bo o politykach nie wspomnę) w naszym kraju pracują dla nas.

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Re: Media w Polsce i na świecie.

Post autor: Oszust » 8 sie 2014, o 05:09

Ja bym się aż tak nie przejmował, bo że spora część telewizji to ujnia z patatajnią, to wiadomo od dawna- myślisz że dlaczego TVN traci abonentów? ;) Wystarczy poczytać w necie opinie ludzi, by dostrzec, że mało kto akceptuje wersje przedstawiane przez TVN i że decyzja o zaproszeniu zboczeńca do studia wywołuje podobne reakcje, co u Ciebie.
Jeśli chcesz rzetelnych informacji, zerkaj na stronę Polskiej Agencji Prasowej ( www.pap.pl ), mniej stresu niż oglądanie TVN czy czytanie onetu.
Innymi słowy, olej to, że taki TVN to stacja taka, a nie inna- dla mnie jest to taki "Fakt" wśród telewizji. Sam nie oglądam, bo też nie bardzo widzę sens, są lepsze źródła informacji. Poza tym nie wkurzasz się blokami reklamowymi czy programami dla debili typu Trudne Sprawy czy Ukryta Prawda. Jak widzisz, są same zalety z nieoglądania stacji, która zaprasza dewianta do siebie :)

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 8 sie 2014, o 10:17

Wiesz ja nie oglądam jako tako, jedynie podglądam kontrolnie co gadają w reżimowej. :P Jak czasem siade do tv u siebie to jak nie leci sci fi albo fajne discovery to puszczam tvn. :P Jakoś mi się spodobała stronka jkma jako informacyjna, wklejają wycinki artykułów bez komentarza, dwa zdania na krzyż bez zbędnego pierdolenia i wiem o co chodzi aczkolwiek zawsze to dobór treści pod kątem prawilności więc nie cały.

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 18 sie 2014, o 13:54

Przez częste wyjazdy i fakt, że w dmu wolę obejrzeć dobry film czy serial zamiast wiadomości, poczułam się ostatnio trochę mało doinformowana sytuacją w Polsce i na świecie.
Dziś w drodze do pracy wzięłam bezpłatną gazetę, metro licząc, że może coś tam będzie, nie ukrywam, że temat Rosji i Ukrainy mnie interesował w szczególności - dowiedziałam się, że pomoc humanitarna wysłana przez rosjan ma problemy z dotarciem, za to PRAWDOPODOBNIE kolejna pomoc militarna dla separatystów dotarła, bo dziennikarz TVN widział konwój wojskowych ciężarówek i cystern zmierzających w kierunku granicy...
Jak dla mnie, równie dobrze, mogliby napisać, że świnie prawdopodobnie nauczyły się latać, bo dziennikarz TVN widział jedną w powietrzu... Wyciągać wnioski mogę sama, ale przydałoby się jakieś źródło faktów i informacji - w związku z tym, moje pytanie -

Skąd wy czerpiecie informacje o sytuacji w Polsce i na Świecie?
Jakie strony internetowe polecacie?
Gdzie można znaleźć najbardziej rzetelne informacje?
( poza Polską Agencją Prasową, o której Oszust już napisał :))
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Michalinski
Naukowiec
Naukowiec

Post autor: Michalinski » 18 sie 2014, o 14:41

No cóż. Ja swego czasu kręciłem sie po różniastych blogach na temat spisków wszelakich i mniej więcej znam schemat kto z kim za co i po ile. :P Zbudowałem sobie mniej więcej wizję świata ciągnąc z różnych takich źródeł no i zdrowego rozsądku, w to, że królowa anglii jest reptilianinem jakoś udało mi się nie uwierzyć. Często, jeśli patrze na newsa na jakimś onecie to zaglądam w komentarze, tam nie raz nie dwa są ciekawe dyskusje i można znaleźć coś wartościowego. Niestety jako takich mediów bez komentarza widziałem bardzo mało. Na portalu jkma są newsy z innych serwisów, ale okrojone o duperele i zostają konkrety aczkolwiek nie ma tam wszystkiego co by człowiek chciał, wiadomo, że wszystko tam będzie na prawo. Warto pogrrzebać w internecie za pomocą słów kluczy i znajdzie się w chooy treści.

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 18 sie 2014, o 17:57

Ja wychodzę z założenia, że jakieś wielkie zmiany nie odbywają się z dnia na dzień. Dlatego można sobie wyrobić jako taki pogląd na świat i od czasu do czasu go rewidować. Weźmy takiego (chyba wciąż) rzecznika prasowego PiSu - cokolwiek by nie mówił gdy na niego patrzę, zawsze mnie ręka świerzbi, by komuś w pysk dać. Włączam telewizor - widzę pana Adama i wiem, że świat wciąż jest tam gdzie był. Weźmy taką Rosję - kraj tak zacofany, że Karol Marks nie wymienia jej by w jakiejkolwiek przyszłości miała przejść rewolucję komunistyczną. Włączam jakikolwiek kanał i wciąż widzę ludzi, którzy potrzebę krwawych igrzysk przekładają ponad dobrobyt. Chruszczow mówił, że polityk obieca most nawet tam, gdzie nie ma rzeki - coś się w tej kwestii zmieniło? Można co prawda podniecać się grami w kotka i myszkę takimi czy innymi (czy to konwój z pomocą humanitarną, czy to taśmy), ale prawda jest taka, że tak naprawdę nic się nie zmienia - co najwyżej niektóre procesy postępują (jak potrzeba Putina w kwestii bycia "wielkim wodzem" czy islamizacja Europy). Warto jedynie co pewien czas zajrzeć by zobaczyć, w którym miejscu są te toczące się procesy i wszystko, bo na nie wpływu nie mamy żadnego. Reszta mediów to zwykła mielonka.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 19 sie 2014, o 08:16

Media nie tylko u nas ale i na świecie stają się propagandowymi tubami (właściwie to czy kiedykolwiek były profesjonalne? ) - nie podają źródeł, nie podają obiektywnych i potwierdzonych informacji tylko 'prawdopodobne' i same spekulacje.

Kiedy robiłem na YouTube odcinki o fabule Dark Souls to zrobiłem wyraźne rozgraniczenie gdzie jest suchy fakt, a gdzie moja własna interpretacja. Teraz zauważam, że brak takich starań wśród dziennikarzy. Podają wydarzenia byle szybciej i byle zgodne z polityką obecnego reżimu.

Przykładowo - nie ma żadnego bezpośredniego dowodu na to, że Rosja dozbraja separatystów na Ukrainie. Prowokują zachód, grają na nosie i Putin pręży muskuły - tak. Ale nie ma żadnego dowodu (ba, nawet poszlaki) że separatyści używają rosyjskiej broni. Natomiast media stawiają nas przed faktem dokonanym - Ukraina walczy na wschodzie z Rosją (chociaż tak naprawdę to trwa wojna domowa).

Jedyną metodą na wyciągnięcie faktów z tej medialnej mielonki to ciężka praca... Kompilacja faktów z różnych portali i gazet. TVN, TVP, Onet, WP, TOK FM, Gazeta Wyborcza i Newsweek są wspierane z budżetu państwa, więc informacji tam spodziewam się pro rządowych (i anty prawicowych), w dodatku kasują krytyczne komentarze na stronach. Bardziej obiektywne są portale wGospodarce.pl, wPolityce.pl i wMeritum.pl - te czasem czytam. Z telewizji to Telewizja Republika. Polecam też czytać blog Korwina na Facebooku (osobiście go prowadzi i częściej pisze niż na swojej stronie korwin-mikke.pl) - wiadomo, że tam jest bardziej na prawo ale zawsze zmusza do myślenia i zadaje trafne pytania, nie podaje od razu swoich subiektywnych przemyśleń. Ja też czytam nieoficjalne sympatyków KNP na Facebooku, gdzie są często merytoryczne dyskusje nt. bieżących wydarzeń i ludzie linkują różne źródła.

Awatar użytkownika
Emka
Weteran
Weteran
Gry: Borderlands 1&2,L4D2
Kontaktowanie:

Post autor: Emka » 19 sie 2014, o 11:04

Kurcze, przydałby się taki portal informacyjny, gdzie na temat każdej sprawy możnaby przeczytać suche fakty (podparte źródłami - o ile dotarcie do takich źródeł jest możliwe) plus zestawienie informacji z różnych źródeł mniej i bardziej obiektywnych . A pod każdym takim tematem miejsce na dyskusję. Bo nie każdy ma czas i chęci, aby przeglądać codziennie kilka-kilkanaście portali, oglądać wiadomości na kilku stacjach i przeglądać kilka gazet ;)
Od tępych ludzi gorsze są tylko tępe noże. I igły.

Awatar użytkownika
Klonus
Bard
Bard
Gry: Planet Side 2

Post autor: Klonus » 19 sie 2014, o 16:15

Nie wierzę w to, że Rosja nie macza paluchów w zajściach na Ukrainie podobnie jak nie uwierzę, że nie robią tego wszystkie (znaczące) kraje zachodnie. Czy Rosjanie walczą wśród separatystów? Na pewno ich dozbrajają. Cały ten region używa broni rosyjskiej. Nie wierzę, że ktoś trzyma wyrzutnie rakiet zdolną strącić Boeinga w stodole. A sami Rosjanie - każdy dzień tego konfliktu jest im na rękę (choć każdy dzień sankcji pewnie już nie).

Co do portalu, problem polega na tym, że nikt nie jest obiektywny. Do tego człowiek podświadomie dąży do zadowolenia osób oceniających go (np. redaktora). Każdy fachowiec zdaje sobie z tego dobrze sprawę. Dlatego niektóre media po prostu podają zbiór wypowiedzi całkowicie subiektywnych kilku osób i do czytelnika należy wypośrodkowanie "prawdy". Kiedyś chyba tak Polityka albo Rzeczpospolita robiła, ale nie wiem, bo jakoś nigdy mi się ich czytać nie chciało.

Co do mediów, które da się oglądać, gdy kiedyś na Discovery widziałem torkretowanie, to śmiać mi się zachciało i odpuściłem sobie. Telewizje tego typu dają oczywiście jakieś pojęcie o świecie, ale nie polegałbym na nich ślepo.

Awatar użytkownika
Zack
Weteran
Weteran
Gry: DayZ

Post autor: Zack » 19 sie 2014, o 21:37

Klonus pisze:Nie wierzę w to, że Rosja nie macza paluchów w zajściach na Ukrainie podobnie jak nie uwierzę, że nie robią tego wszystkie (znaczące) kraje zachodnie. Czy Rosjanie walczą wśród separatystów? Na pewno ich dozbrajają. Cały ten region używa broni rosyjskiej. Nie wierzę, że ktoś trzyma wyrzutnie rakiet zdolną strącić Boeinga w stodole. A sami Rosjanie - każdy dzień tego konfliktu jest im na rękę (choć każdy dzień sankcji pewnie już nie).

Co do portalu, problem polega na tym, że nikt nie jest obiektywny. Do tego człowiek podświadomie dąży do zadowolenia osób oceniających go (np. redaktora). Każdy fachowiec zdaje sobie z tego dobrze sprawę. Dlatego niektóre media po prostu podają zbiór wypowiedzi całkowicie subiektywnych kilku osób i do czytelnika należy wypośrodkowanie "prawdy". Kiedyś chyba tak Polityka albo Rzeczpospolita robiła, ale nie wiem, bo jakoś nigdy mi się ich czytać nie chciało.

Co do mediów, które da się oglądać, gdy kiedyś na Discovery widziałem torkretowanie, to śmiać mi się zachciało i odpuściłem sobie. Telewizje tego typu dają oczywiście jakieś pojęcie o świecie, ale nie polegałbym na nich ślepo.
Chodzi mi o to, że właściwie jeszcze nie potwierdziono ostatecznie, że to wyrzutnia rakiet (a nie na przykład wojskowy samolot), że to separatyści (a nie na przykład Ukraińcy bądź Rosjanie) zestrzelili Boeinga. Media informują nas, że to "Putin zastrzelił samolot" ale nie wiemy na temat tej katastrofy NIC!

Podobnie z separatystami - jasne, że to prawdopodobne że Rosja ich po cichu dozbraja, ale nikt nie mówi że to nie są fakty - to są tylko domysły...

Odpowiedz