The Walking Dead Game Season 2

Przygodowa apokaliptyczna gra fabularna autorstwa TellTale Games.
Awatar użytkownika
divibyzero
Gry: Arma 2, Dark Souls
Kontaktowanie:

The Walking Dead Game Season 2

Post autor: divibyzero » 18 gru 2013, o 13:03

Premiera była wczoraj. Pierwszy epizod jebnął mną o ścianę i rozmazał na podłodze. Sezon 1 naprawdę mi się podobał, mimo że dosyć krótki (10 h na przejście) to zapadła mi głęboko w pamięć.

Sezon 2 od początku zaczyna się mocno i nie daje chwili wytchnienia. Clem jest trochę starsza, aktorka świetnie podkłada głos, jako że wydaje się dojrzalszy. Mam nadzieję, że kolejne epizody będę trzymały poziom, a po tytułach i art-workach wydaje się, że będą.

Obrazek
Blog science fiction & fantasy http://divibyzero.tumblr.com/

Oszust
Cyborg
Cyborg
Gry: Stare, nowe, fajne i ciekawe, w wolnych chwilach:)

Re: The Walking Dead Game Season 2

Post autor: Oszust » 18 gru 2013, o 13:07

Dobra, to szybko dokończę sezon pierwszy (ciężko się zabrać, bo "przeszedłem" grę na jutubie, czego żałuję) i zabieram za drugi.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 18 gru 2013, o 13:50

Ja też bym żałował, gdybym sam się nie zmasakrował tą grą. Emocjonalny masochizm jak najbardziej wskazany.

W sezonie 2 usprawnili interakcję z otoczeniem - teraz nie ma "kropek" do aktywowania. Wybór jest bardziej jak w klasycznych przygodówkach - możesz spojrzeć, zmacać albo użyć przedmiotu. No ale nie jest to tak skomplikowane jak w Broken Sword, przeważnie od razu robisz wszystko jak trzeba.

Awatar użytkownika
Tewudin
Uciekinier
Uciekinier
Gry: DayZ, The Walking Dead, Battlefield 3, ARMA III+BP
Kontaktowanie:

Post autor: Tewudin » 29 mar 2014, o 20:18

Ja tam jestem wielkim fanem zarówno serialu telewizyjnego jak i samej gry. :) 1 sezon był po prostu rewelacyjny. Dzięki niemu The Walking Dead stało się jak dotąd jedyną grą przy której zacząłem płakać i nie wstydzę się o tym mówić, bo każdy człowiek ma uczucia. Wiadomo, że to tylko gra, ale to samo można powiedzieć o filmach czy serialach przy których ludzie płaczą. Nawet (!) przy zwykłym czytaniu książki. Wracając jednak do tematu - gra na wiele sposobów zmuszała mnie do podejmowania różnych decyzji, a tym samym była przyczyną występowania u mnie różnych stanów emocjonalnych - od radości i zadowolenia po smutek i złość. Jestem w trakcie 2 sezonu, przeszedłem wszystkie 2 dostępne epizody i muszę przyznać, że jak tak dalej pójdzie do ten sezon może być nawet lepszy od poprzedniego. :) Tak czy siak nie mogę się doczekać kolejnych epizodów.

Awatar użytkownika
divibyzero
Kontaktowanie:

Post autor: divibyzero » 29 mar 2014, o 21:36

Tewudin pisze:Ja tam jestem wielkim fanem zarówno serialu telewizyjnego jak i samej gry. :) 1 sezon był po prostu rewelacyjny. Dzięki niemu The Walking Dead stało się jak dotąd jedyną grą przy której zacząłem płakać i nie wstydzę się o tym mówić, bo każdy człowiek ma uczucia. Wiadomo, że to tylko gra, ale to samo można powiedzieć o filmach czy serialach przy których ludzie płaczą. Nawet (!) przy zwykłym czytaniu książki. Wracając jednak do tematu - gra na wiele sposobów zmuszała mnie do podejmowania różnych decyzji, a tym samym była przyczyną występowania u mnie różnych stanów emocjonalnych - od radości i zadowolenia po smutek i złość. Jestem w trakcie 2 sezonu, przeszedłem wszystkie 2 dostępne epizody i muszę przyznać, że jak tak dalej pójdzie do ten sezon może być nawet lepszy od poprzedniego. :) Tak czy siak nie mogę się doczekać kolejnych epizodów.
Miło spotkać towarzysza w zachwycie emocjonalną podróżą Clem! Wydaje mi się, że gra jest w Polsce raczej mało popularna, dziwi mnie to ze względu na nieporównywalnie większy hype na DayZ oraz serial TWD...

Mnie osobiście 2 sezon mniej się podoba, wybory nie zmasakrowały mnie tak jak przy 1-szym. Chyba najważniejszy, pod względem emocji, wybór pod koniec 1 epizodu.

Awatar użytkownika
Tewudin
Uciekinier
Uciekinier
Gry: DayZ, The Walking Dead, Battlefield 3, ARMA III+BP
Kontaktowanie:

Post autor: Tewudin » 29 mar 2014, o 21:39

divibyzero pisze:Miło spotkać towarzysza w zachwycie emocjonalną podróżą Clem! Wydaje mi się, że gra jest w Polsce raczej mało popularna, dziwi mnie to ze względu na nieporównywalnie większy hype na DayZ oraz serial TWD...

Mnie osobiście 2 sezon mniej się podoba, wybory nie zmasakrowały mnie tak jak przy 1-szym. Chyba najważniejszy, pod względem emocji, wybór pod koniec 1 epizodu.
Najbardziej emocjonującym był wybór w 2 epizodzie. No w sumie powiem, że masz rację co do popularności, choć powiem, że praktycznie każdy fan TWD w to grał. Rzecz jasna z tych co lubią gry. No i mi osobiście 2 sezon na razie podoba się równie mocno co 1 sezon. :) No i nie jestem fanem jedynie emocjonalnej podróży Clem ale też samej postaci.

Odpowiedz